20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
MHP ‘bütçeden’ vurdu!
“Gülelim mi ağlayalım mı bilemedim”
Lüleburgaz # 08 Şubat 2019 Cuma 09:05

Uğurcan KARAOĞLU

MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı İlkay Karataş, Lüleburgaz Belediyesi’nin 2019 yılı için açıkladığı Tahmini Bütçe Raporuna değinerek bu harcamaların bazılarının astronomik fiyatlarda olduğunu söyledi.

Karataş, belediyenin 2019 Yılı Tahmini Bütçe Raporu’nda, Kore Anıtı’ndan engellilere yardım harcamasına, spor kulüplerine yapılan yardım harcamasından çöp konteynırlarına kadar farklı alanlarda yaptığı ve yapmayı planladığı harcamaların astronomik oranda olduğunu söyledi.

“100 ADET RÖGAR KAPAĞI 150 BİN LİRA”

Karataş, 2019 bütçesinde ayrılan 100 adet rögar kapağı fiyatının fazla olduğunu ve daha ucuza alınabileceğini öne sürdü.

Karataş; “Belediyemiz 100 adet rögar kapağı alacakmış 150 bin TL’ye. Bu Rakam 2019 Bütçesine yazılmış. Biz de merak ettik biraz araştırdık. Demirden yapılmış 40 ton baskıyı kaldırabilen kapağın piyasa fiyatı 650 TL, kompozit kapak 375 TL bu da toplam 65 bin lira yapıyor. 150 bin lira nerede 65 bin lira nerede? 2 katı daha az maliyetle bu iş yapılabilir” dedi.

“SEÇİM YATIRIMI ÇÖP TENEKELERİ”

Karataş, çöp tenekelerinin seçim yatırımı olduğunu iddia ederek ihtiyaçları karşılamadığını savundu. Karataş; “Seçim yatırımı olan çöp tenekeleri şartlara uygun değil, buna örnek vermek gerekirse bir apartmandan günde 50 kilo çöp çıkıyor, çöp tenekesinin hacmi 30 kilo. Bir sokakta 10 apartman olduğunu varsayarsak 4 tane çöp tenekesi var, bu durumu varın siz hesaplayın” diye konuştu.

“FUTBOL KULÜPLERİNE 140 BİN LİRA”

Karataş, Lüleburgaz’da faal olan 50 adet spor kulübüne harcanan paranın az olduğunu da söyledi.

Karataş şöyle konuştu; “Lüleburgaz’da köyler dâhil faal olan 50 adet spor kulübü bulunmakta. Belediyenin spor kulüplerine ayırdığı tahmini bütçe 140 bin lira. Bu ayrılan 140 bin lirayı 50’ye böldüğümüzde spor kulübü başına 2 bin 800 lira düşüyor. Bu parayla kulüpler formalarını bile yaptıramaz.”.

“GÜLELİM Mİ AĞLAYALIM MI BİLEMEDİM”

Karataş, Kore Anıtı Projesi için harcanacak paraya da dikkat çekerek; “Geçtiğimiz günlerde Engelliler Haftası kutlandı. Bu Engelliler Haftası, bir partinin belediye başkanı aday adaylığı sürecine denk geldi. Milletvekili, Belediye Başkanı, Belediye Başkanı Aday Adayları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ellerinde çiçekler ile koşa koşa engellilerin yanına gidenler, 2019 tahmini bütçe raporunda engelsiz yaşam projesinin devam ettirilmesi için 5 bin lira ayırmış. 5 bin lira 3 tane engelli hastanın 1 yıllık hasta bezi almasına yetmiyor.  Kore anıtına 1 Milyon 450 bin lira harcama, engellilere ise 5 bin lira harcama. Yani gülelim mi ağlayalım mı bilemedim” açıklamasında bulundu.

 

Bu haber 1642 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter