20 Ağustos 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meclisten muhtar adayı çıktı!
Lüleburgaz Belediyesi’nin meclis üyesi Enver Özgür, 8 Kasım Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı. Özgür; “1 dönemde iyi izler bırakmak istiyorum. Yürütemezsem istifa ederim” dedi.
Lüleburgaz # 08 Şubat 2019 Cuma 09:04

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Belediye Meclisi Üyesi Enver Özgür, 8 Kasım Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı.

Özgür, dün gazetemizi ziyaret ederek aldığı bu kararı duyurdu ve “Sevgi ve saygıyla anılmak için atılım yapmak istiyorum” dedi.

1992’de 8 Kasım Mahallesi’ne yerleştiğini söyleyen Enver Özgür,  mahalleye ilk geldiğinde yol olmadığını, çamurun içine ev yaptığını ancak mahallenin nüfusu arttıkça ihtiyaçların da fazlalaştığını belirtti.

Özgür, aday olma sebebini ise şöyle açıkladı; “Mahallelinin baskısı nedeniyle aday oluyorum. Mahallenin bütün sorunlarını biliyorum. Yetki verirlerse bu göreve talibim. Mahalle göç alan bir mahalle, ihtiyaçlar artıyor. Yasal olan her şeyin yetkililere iletilmesi için çalışacağım. Gece-gündüz sokaklarda gezip ihtiyaçları belirleyeceğim. İnsanların içinde olacağım”

“YÜRÜTEMEZSEM İSTİFA EDERİM”

Özgür, sevgiyle ve saygıyla anılmak için atılım yapmak istediğini söyleyerek; “Bugüne kadar mahallede pek çok çalışmanın yapılmasına vesile oldum. Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nun bahçesinin asfaltlanması için kapıları aşındırdım. İyi ilişkilerimi sürdürdüm. Muhtarlıkta da 1 dönemde iyi izler bırakmak istiyorum. Benden sonra gelen arkadaşın da o yolda gitmesini istiyorum. Yürütemezsem istifa ederim. Sadece bir dönemlik yetki istiyorum. Muhtar adayı diğer arkadaşlara da başarılar dilerim” dedi.

ENVER ÖZGÜR KİMDİR?

1956 Bulgaristan doğumlu olan Enver Özgür, 2014 yılında Lüleburgaz Belediye Meclisi Üyesi oldu.

Edirne Balkan Türkleri Federasyonu Kurucu üyeliği  ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Trakya STK’lar Yönetim Kurulu Üyeliği, Bal-Göç Trakya Başkan Vekilliği, Bursa Balkan Türkleri Konfederasyonu kurucu üyeliği yaptı.

Evli ve 2 çocuk, 3 torun sahibi Enver Özgür emekli elektronikçi.

 

Bu haber 1846 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter