22 Eylül 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Okul ödevi değil! ‘İnsanlık Dersi’
Lüleburgaz 8 Kasım Ortaokulu’nun 9 öğrencisi, çöp konteynırı sistemine geçişle birlikte hayvanların yemek bulmakta zorluk yaşayacağını düşünerek kampanya başlattı. İlk etapta aralarında 625 TL para toplayan öğrenciler her gün 8- 9 noktaya mama bırakmaya başladı.
Lüleburgaz # 10 Ocak 2019 Perşembe 07:39

Nihan VARDAR

Lüleburgaz’da çöp konteynırı sistemine geçişle birlikte sokak hayvanlarının yemek bulmada zorluk yaşayacağını düşünen 8 Kasım Ortaokulu öğrencileri kampanya başlattı.

Sokaklara çöp konteynırlarının konmasıyla birlikte hayvanların yemek bulmakta daha fazla zorluk çektiğini düşünen 8 Kasım Ortaokulu öğrencileri okullarında sokak hayvanları için mama yardımı kampanyası başlattı.

Nida Yürükoğlu, Sıla Bıçak, Nilsu Gürbüz, Başak Külahcı, Nisa Yürükoğlu, Elif Abacı, Nazlı Ceren Sezen, Aylin Nur Şahin ve Hilal Cengiz adlı öğrenciler öncelikle aralarında para toplamayı önerirken, okul yönetiminin de desteğiyle 2 TL’lik makbuzlar karşılığında yaklaşık 625 TL para topladı.

540 TL ödeyerek 9 adet 15 kilogramlık köpek maması alan öğrenciler, 1 adet 15 kilogramlık kedi mamasını da öğretmenlerinin katkısıyla aldı.

6-F ve 8-F sınıfından öğrenciler böylelikle her gün 8- 9 noktaya mama bırakmaya başladı.

“YARDIM ETMEMİZ GEREKİYORDU”

Öğrencilerden Nida Yürükoğlu, proje hakkında verdiği bilgide kendi apartmanının önünde de sokak hayvanlarını beslediğini, yüksek katılımlı bir kampanyayla daha iyi olacağını düşündüğünü söyledi.

6-F sınıfından Sıla Bıçak ise; “İnsanların hakları olduğu gibi hayvanların da hakları var, hayvanlar çok ihmal ediliyor, yardım etmememiz gerekiyordu biz de böyle bir şey yaptık” dedi.

8-F sınıfından Nilsu Gürbüz; “Bir insan doyurmuş gibi hissediyorum, empati kurabiliyorum” derken Başak Külahcı ise; “Kendimi onların yerine koyuyorum, onların da duyguları var, yardım etmek bizim görevimiz ve böylece mutlu oluyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 2133 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter