22 Eylül 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Hedefleri ‘en iyi’ olmak!
Lüleburgaz Traker Spor Kulübü sporcuları Elifnaz Dinçer ve Muhammet Akalın, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun Ankara’da düzenleyeceği Minikler-Küçükler En İyiler yarışmalarına hazırlanıyor.
Lüleburgaz # 10 Ocak 2019 Perşembe 07:00

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Traker Spor Kulübü sporcuları Elifnaz Dinçer ve Muhammet Akalın, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun Ankara’da düzenleyeceği Minikler-Küçükler En İyiler yarışmalarına hazırlanıyor.

Masa tenisinde U-11 Minikler ve U-13 Küçükler 2019 En İyiler Yarışmaları erkeklerde ve kızlarda 16’şar sporcunun katılımı ile 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde Ankara Mamak Spor Salonu’nda yapılacak.

Yarın Ankara’ya yola çıkacak olan Traker Spor Kulübü Masa Tenisi sporcuları, burada alacakları puanlarla genel klasmanda ‘ilk 4’ içinde kalmaya çalışacaklar.

Çalışmalarını Siteler Mahallesi Cam Kent sosyal tesislerinde sürdüren sporcular, Haziran ayında Isparta’da yapılacak sezonun son turnuvasına avantajla katılmayı hedefliyor.

7 senedir masa tenisi oynayan sporculardan 2006 doğumlu Muhammet Akalın’ın il çapındaki derecelerinin yanı sıra Türkiye genelinde Marmara Bölgesi Ferdi Şampiyonluğu, 2016-2017 sezonundan 2 adet En İyi 12’ler 4’üncülüğü, 2017-2018 sezonunda Küçük Çift Erkekler Türkiye 3’üncülüğü ve Ankara’da yapılan Milli Takım seçme turnuvasında 4’üncülüğü bulunuyor.

3 senedir tenis oynayan sporculardan 2008 doğumlu Elifnaz Dinçer ise geçen sene ilk kez katıldığı Çorum’daki turnuvada 13’üncü, Milli Takım Seçme maçlarında ise minik kızlarda Türkiye 5’incisi oldu.

General Ferhat Akat İlkokulu’nda masa tenisine başlayarak daha sonra Traker Spor Kulübü’nde bu spora devam eden sporculardan Muhammet Akalın; “Hep daha iyi dereceler yapmak istiyorum. Masa tenisi benim için hayat felsefesi. Evde oturunca kilo alıyorum. İleride kendimi Milli Takım’da görmek istiyorum. Hayalim Milli takım forması, ülkemi yurtdışında temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

Masa tenisinde savunma taktiği ile ön plana çıkan Muhammet, kendisine örnek aldığı masa tenisi sporcusunun da gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncularından biri kabul edilen Koreli Joo Sae Hyuk olduğunu söyledi.

Sporculardan Elifnaz Dinçer ise; “Çok azimli çalışı kendimi ilerlettim. Milli Takım formasıyla ülkemi temsil etmek istiyorum. Şimdi önümüzdeki turnuvada ilk 4’e girmeyi amaçlıyorum. 5’incilikten düşmemek benim için önemli. İyi derece alırsam yurtdışına gitme avantajım olacak ve bu benim için pek çok tecrübeye kapı açacak” dedi.

Akalın ve Dinçer, kulüp yöneticileri Birsel Çamalan, Timur Atik ve antrenörleri Erman Duran ile ailelerine teşekkür etti.

Bu haber 730 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter