25 Haziran 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
100 bin avro gitti!
Lüleburgaz’da kendisini polis ve avukat olarak tanıtan kişilerin bir vatandaşı FETÖ bahanesiyle 100 bin Avro dolandırdığı iddia edildi.
Lüleburgaz # 09 Ocak 2019 Çarşamba 07:44

Haber Merkezi

Lüleburgaz’da kendini polis ve avukat olarak tanıtan kişilerin FETÖ bahanesiyle bir vatandaşı 100 bin Avro dolandırdığı iddia edildi.

5 Ocak’ta Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi olan vatandaşın iddiasına göre olay şöyle gelişti; 3 Ocak’ta saat 13:00 sıralarında N.Ş.’ye ait ev telefonunu arayan şüpheli kendisinin ve eşinin kimlik bilgilerini istedi.

TELEFON AÇIKKEN 155’İ TUŞLADI

N.Ş.’ye eşinin telefon numarasını da söyleyerek ona ait olup olmadığını soran şüpheli, isterse 155'i tuşlayarak kendisinin kim olduğunu öğrenebileceğini söyledi.

Telefon açıkken 155’i tuşlaması istenen N.Ş. bu numarayı tuşladığında karşısına başka bir kişi çıkarak kendisine ziynet eşyası ve paralarının olup olmadığını sordu.

Telefondaki şüpheli, bankada 700 bin lirasının olduğunu söyleyen N.Ş.’ye bu parasını FETÖ’nün çekeceğini, onlar çekmeden kendilerinin parayı çekmesinin gerektiğini söyledi.

Şüpheli ayrıca N.Ş.’ye evine kimlerin gelip gittiğini, kimseye bir şey söylememesini ve evine kimseyi almamasını tembihledi.

Daha sonra telefonda avukat olduğunu söyleyen bir kişiyle konuşmaya devam eden N.Ş.’ye, paralarını Euro olarak çekmesi söylendi.

100 BİN AVRO ÇEKTİ

Ertesi gün saat 11:00 sıralarında eşiyle birlikte bankaya giden N.Ş. hesabında bulunan 100 bin Avro parayı çekerek evine geldi.

N.Ş. ve eşi evde iken arayan şüpheliler N.Ş.’nin eşini kendisine fotoğraf göstereceklerini söyleyerek dışarıda bir yere çağırdı.

Eşi çıktıktan sonra N.Ş.’yi arayan kişiler bir şahsın eve geleceğini, parayı ona vermesini istediler.

Hemen ardından gelen 20’li yaşlarda bir erkek şahsa parayı verdiğini ve sonraki gün dolandırıldığını anladığını söyleyen N.Ş. polis merkezinin yolunu tuttu.

 

Bu haber 2078 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter