26 Haziran 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Efsaneyi Lüleburgaz yaratacak ben değil”
Lüleburgaz Belediye Başkanı Adayı Murat Gerenli, partisinin haftalık toplantısında partililerden gelen soruları cevapladı. Gerenli “Nasıl bir başkan olacaksınız?” sorusuna; “Efsaneyi Lüleburgaz yaratacak ben değil” diye cevap verdi.
Lüleburgaz # 08 Ocak 2019 Salı 09:18

Nihan VARDAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Örgütü’nün haftalık toplantısının gündeminde seçmen listeleri ve İğneada’daki sahte seçmen iddiaları vardı.

Toplantıya adaylığı kesinleşen Büyükkarıştıran Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çamlıca ve Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Murat Gerenli de katıldı.

Toplantının başında konuşan CHP İlçe Başkanı Bülent Metin, iç meseleleri bir tarafa bırakıp 31 Mart için birlik olunması gerektiği üzerinde durdu.

“1 NİSAN’DA ONLARA ŞAKA YAPACAĞIZ”

Toplantıda konuşan Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan şu ana dek Kırklareli merkez, Pehlivanköy ve Üsküp hariç tüm adayların açıklandığını belirtti.

“Gayretimiz tüm belediyeleri almak.” diyen Kayan Demirköy için güzel bir parti binası kiralandığını belirtti.

“1 Nisan’da onlara şaka yapacağız” diyen Kayan Türkiye’deki krizin Cumhurbaşkanlığının getirdiği bir sonuç olduğunu belirtip; “Şimdi bu noktadan kurtulma zamanıdır. Hedefimiz için gece gündüz çalışıyoruz” diye ekledi.

Sosyal medya, televizyon ve gazetelerin bilgi kirliliğine sebep olduğunu söyleyen Kayan; “Bundan kurtulmanın tek yolu insanlarla direk temas” dedi.

İĞNEADA’DA SAHTE SEÇMEN İDDİASI

İğneada’da 500-600 kişilik bir sahte nüfus kaydı olduğunu öğrenildiğini öne süren Kayan, bunun önüne geçilmeye çalışıldığını belirtti.

Konuşmasında ücretli poşet uygulamasına da değinen Kayan, trafik cezalarının artış gösterdiğini, bazı ürünlerde indirim yapıldığını ancak bu indirimin seçim yatırımı olduğunu, 3-4 aylık bir süre sonra tekrar geri döneceğini belirtti.

Turabi Kayan konuşmasında “Çıkarılması planlanan torba yasa ile Cumhurbaşkanı istediği zaman istediği belediyeye bütçe takviyesiyle destek olabilecek” dedi.

“EFSANEYİ LÜLEBURGAZ YARATACAK”

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de toplantıda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Gerenli; “CHP Lüleburgaz’da çok iddialı, seçim sürecinde nasıl bir başkan olacaksınız? Normal bir belediye başkanı mı? İyi bir belediye başkanı mı? Efsane bir belediye başkanı mı?” şeklindeki soruya; “Garanti olacaksınız diye bir şey yok. Seçim sandıkta kazanılır. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Çalışmalarımıza devam edeceğiz. Lüleburgaz’ı iyi, yaşanır bir kent olarak bırakıp kenara çekildikten sonra iyi bir belediye başkanı olmuş olmak isterim. Önce tespit edilen sorunlar akabinde sürdürülecek projeler üretilecek. Efsaneyi Lüleburgaz yaratacak ben değil” diye cevap verdi.

 

Bu haber 1186 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter