27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kaçımız icralık?
CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Adalet Bakanı Gül’e Kırklareli’de kaç vatandaşın borcundan dolayı icralık olduğunu sordu.
Kırklareli # 08 Ocak 2019 Salı 07:00

 

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Adalet Bakanı Gül’e Kırklareli’de kaç vatandaşın borcundan dolayı icralık olduğunu sordu.

Haber Merkezi

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e Kırklareli’deki icralık vatandaşların sayısını sordu.

Gündoğdu verdiği soru önergesinde; “16 yıllık AKP hükümetlerinin uygulamaları sonucu ekonomik ve toplumsal yaşam ciddi yaralar almıştır. Uygulamaya konulan politikalarla; üretmeden tüketim, plansız ve sınırsız harcama, akılcı olmayan yatırım anlayışı hakim kılınmaya çalışılmış, vatandaşlarımız ekonomik ve sosyal olarak büyük sıkıntılar içine sürüklenmiştir. Ekonomik sıkıntıları her geçen gün artan vatandaşlarımız artık huzur, refah ve sağlığını kaybetme tehlikesiyle karşıya kalmıştır” dedi.

Gündoğdu, Bakan Gül’e Kırklareli’de 16 yılda İcra Dairelerinde görülmekte olan, sonuçlanan ve bir sonraki yıla devreden icra takip dosya sayısının ne kadar olduğunu, tekil olarak yıllara göre Kırklareli’de kaç vatandaşın borcundan dolayı icralık olduğunu sordu.

Gündoğdu ayrıca; “2002 yılından 2018 yılına kadar yıl yıl 81 ilimizde illere göre İcra dairelerinde görülmekte olan, sonuçlanan ve bir sonraki yıla devreden icra takip dosya sayısı ne kadardır, tekil olarak yıllara göre kaç vatandaşımız borcundan dolayı icralık olmuştur? 81 ilimizdeki Adliyelerdeki İcra takip dosya sayısının ve tekil olarak icralık vatandaşlarımızın yıllara göre artış oranı ne kadar olmuştur?” sorularına cevap istedi.                                  

 

           

Bu haber 706 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter