30 Mayıs 2020 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Donör olmak için yarıştılar!
Lüleburgaz # 07 Aralık 2018 Cuma 09:25

Tevfik İŞÇİ

Tüm Bel-Sen tarafından, İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı’nın kızı Öykü Arin ve diğer tüm lösemi hastalarının tedavileri için başlatılan kan ve kök hücre bağışı kampanyası Lüleburgaz’da da gerçekleştirildi.

Tüm-Bel Sen Kırklareli Şubesi ile Lüleburgaz Kan Toplama Merkezi işbirliği ile düzenlenen kampanya dün saat 10.00-17:30 saatleri arasında Lüleburgaz Belediyesi giriş katında gerçekleştirildi.

Bağışların alınmaya başladığı saatlerden itibaren yoğun bir katılımın olduğu kampanyada, özellikle donör olmak için kök hücre numunesi verenlerin sayısı oldukça fazlaydı.

Gün boyu süren kampanya ile ilgili konuşan Tüm-Bel Sen Kırklareli Şube Başkanı Burcu Putuş, kampanya sonucunda birçok lösemi hastasına umut olmayı ümit ettiklerini söyledi.

Kampanyanın Türkiye’nin birçok yerinde hayata geçirildiğini belirten Putuş, bölgede diğer il ve ilçelerden de desteğin sürmesini beklediklerini ifade etti.

Putuş; “Öykü Arin, İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı’nın kızı olduğu için biraz daha duyarlılık oluştu. Sadece ona değil tüm lösemili çocuklara umut olmak onların geleceğini yaşatmak için buradayız. Umarım bu çabamız ve Türkiye’nin her tarafında yürütülen bu çaba bir sonuç verir” diye konuştu.

Lüleburgaz Kan Merkezi Yetkilisi İldeniz Atılgan da burada isimlerin önemli olmadığını, lösemi hastası olan birçok kişinin umut beklediğini aktardı.

Aynı zamanda kış ayları dolayısıyla kan bağışçı sayısında bir azalma olduğunu ve kana ihtiyaç duyulduğunu belirten Atılgan, duyarlı vatandaşların desteklerini her zaman beklediklerini dile getirdi.

Atılgan, Lüleburgaz Kan Merkezi’nde de ciddi bir takım bilgilendirmeler yapılarak bağışta bulunacak kişinin kabul etmesi durumunda kök hücre numunesi aldıklarını belirtti.

Bu haber 995 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter