25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
3 büyükler ‘tek’ oldu!
Lüleburgaz # 07 Aralık 2018 Cuma 07:38

Tevfik İŞÇİ

Tüm Bel-Sen Kırklareli Şubesi’nce, Lüleburgaz Belediyesi’nde başlatılan kan ve kök hücre bağışı kampanyasına üç büyük kulübün Lüleburgaz’daki taraftarları da katılarak toplu halde bağış yaptı.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin taraftarından oluşan topluluk, önce belediye binası önünde toplanıp, ardından hep birlikte kök hücre ve kan bağışı yapmak için bağış alanına gitti.

Burada formlarını yan yana dolduran taraftarlar, yine yan yana sedyelerde bağışlarını gerçekleştirdi.

Tribünlerde birbirlerinin sesini bastırmak için uğraşan taraftarlar kan bağışında ise birbirine öncelik tanırken bu görüntü büyük beğeni topladı.

“REKABET SAHADA KALDI”

Organizasyona katılan ve Beşiktaş taraftarı olan Sedat Girgiç burada yaptığı açıklamada, rekabetin sahada kaldığını söyledi.

Bugün güzel bir iş için üç büyük takımın taraftarları olarak bir araya geldiklerini belirten Girgiç, toplum yararına sosyal aktivitelerde her zaman kol kola olacaklarını belirtti.

Girgiç; “3 büyük takımın taraftarı olarak her ne kadar saha içinde rekabetimiz devam etse de, saha dışında toplum yararına sosyal aktivitelerde bir arada olmasını biliyoruz. Bugün de kol kola girip, rekabeti sahada bırakarak, kan bağışı ve kök hücre bağışında bulunduk.” diye konuştu.

“UMUT BEKLEYENLERE UMUT OLMAK İÇİN KOL KOLA GİRDİK”

Kan bağışı için toplanan taraftardan Galatasaray’a gönül vermiş Orhan Anıl Çıkırıkçı da, umut bekleyenlere umut olmak için kol kola girerek kan bağışında bulunduklarını söyledi.

İnsan hayatının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Çıkırıkçı, farklı renklerin ortak amaçta toplanmasının mutluluk verici olduğunu dile getirirken, “Her ne kadar farklı renklere gönül verip, tribünde farklı renkleri desteklesek de bugün burada hep beraber kan bekleyen kök hücre bekleyen vatandaşlara omuz omuza destek vermeye geldik. Bunun için çok mutluyuz. Birlikteliğe ihtiyaç duyulan zamanlarda bir olabilmek çok önemli. Kol kola girerek buraya geldik. Kanımızı verdik. İnşallah birçok sosyal sorumluluk projelerinde beraber oluruz” dedi.

Tüm-Bel Sen Kırklareli Şube Başkanı Burcu Putuş da, 3 büyük takımın taraftarlarının bu denli güzel bir organizasyonda bir araya gelerek kan ve kök hücre bağışında bulunmasının kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de 3 büyük kulübün taraftarlarını duyarlı davranışları dolayısıyla tebrik etti.

 

Bu haber 985 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter