25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Bulgaristan Türkleri ÖZDER’i ziyaret etti
Kırklareli # 06 Aralık 2018 Perşembe 09:07

Metin KARAKUŞ

Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Babaeski Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni  (ÖZDER) ziyaret etti.

Ziyarette Babaeski Bulgaristan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Özcan ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çınar, Başkan Yardımcısı Timur İlhan, Sekreter Pınar Sürer, Sayman Zeki Arslan ve Üye Sevim Kızılyar karşıladı.

Başkan Fatma Özcan, burada yaptığı açıklamada; “Bugün benim için çok önemli bir gün, her kes bir gün engelli olabilir, çünkü herkes bir engelli adayıdır. Yarın ve biraz sonra başımıza ne geleceğini kimse bilemez. Kısa bir süre önce kurularak, faaliyete geçen Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyarete geldik. Onların nezdinde tüm üyelerinin de Dünya Engelliler Günü’nü kutluyoruz. Yetkililerimizden, onlar için hazırlanan uygun yaşam alanlarının daha da artmasını talep ediyoruz” dedi.

Babaeski Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Oktay Çınar da ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, Başkan Fatma Özcan ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

 

 

 

 

Bu haber 349 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter