25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Liseden muhteşem geri dönüş!
Lüleburgaz # 05 Aralık 2018 Çarşamba 07:42

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz’da düzenlenen liseler arası basketbol müsabakalarında şampiyonluğu inanç ve zafer kazandı.

Dün LYFA’da oynanan final maçında şampiyonluğun gediklisi Lüleburgaz Lisesi ile karşı karşıya gelen Düvenciler Anadolu Lisesi büyük bir bölümünü üstün götürdüğü mücadelede faul problemi yaşayınca maçı son periyotta adeta rakibine teslim etti.

Saat 14:00’da başlayan mücadele yaklaşık 2 buçuk saat sürdü. İki tarafından da büyük bir taraftar desteği ile oynadığı mücadele büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Maça iki takım da kontrollü başlarken maçın ilk sayısı Düvenciler’den geldi. Fakat lise sonrasında üst üste bulduğu sayılar ile skor üstünlüğünü eline aldı. Bu üstünlük çok sürmezken Düvenciler Altan Yılan ile üst üste sayılar bulup öne geçti. Lisede ise Emirhan ve Deniz takımını ayakta tutan isimler oldu. Periyotta Düvenciler Anadolu Lisesi’nin 19-17 üstünlüğü ile tamamlandı.

2. periyoda ise hızlı başlayan Düvenciler, fizik üstünlüğünü de kullanarak farkı arttırdı. Bir ara fark 14 sayılara kadar çıkarken, Altan ve Zafer takımını sırtlayan isimler oldu. Lise ise Emirhan’ın dış atışlardan bulduğu sayılar ile sayı üretirken,  diğer oyuncular bu bölümde Emirhan’a ayak uyduramadı. Periyot sonunda Düvenciler Anadolu Lisesi devreye 42-28 önde girdi.

Final maçının 3. periyoduna Lüleburgaz Lisesi dirençli başlarken farkı eritmeye çalıştı. Düvenciler Anadolu Lisesi ise ilk bölümde buna izin vermezken, periyodun sonlarında rotasyon uygulayınca Lise farkı 2 sayıya kadar indirdi. Bu periyotta 53-51 Düvenciler üstünlüğü ile geçildi.

Maçın son ve en çekişmeli periyodu ise son periyot oldu. Lüleburgaz Lisesinin geri dönüşüne sahne olan bu periyot salondaki herkes tarafından ayakta izlendi.

Son çeyreğin başlaması ile eriyen fark Düvenciler Anadolu Lisesi oyuncuları tarafından yeniden çift hanelere çıkarken, maçın bitimine son 4 dakika kala Düvenciler Anadolu Lisesi’nde skor üreten isimlerden önce Altan sonra da Zafer faul problemi yaşayarak oyun dışında kaldı.

Bunu iyi değerlendiren Lüleburgaz Lisesi rakibine sayı şansı vermezken farkı bir anda eritti. Son dakikaya kadar üstün olan Düvenciler Anadolu Lisesi ise son hücumda eşitlik sayısına engel olamazken, maçın son faul atışını da değerlendiremeyince maçın normal süresi 79-79 eşitlikle sonuçlandı.

5 dakikalık uzatma bölümü oynana maçta direnci iyice düşen Düvenciler Anadolu Lisesi, Lüleburgaz Lisesi’nin sayılarına engel olamayınca maçı 86-84 kaybetti.

Maçın bitiş saniyesi ile birlikte büyük sevinç yaşayan Lüleburgaz Lisesi takımı ve taraftarları şampiyonluğu salonda çalan müzik ile kutladı.

Bu haber 905 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter