25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Engelli kursiyerlere eğlence
Lüleburgaz # 05 Aralık 2018 Çarşamba 07:41

Metin KARAKUŞ

Babaeski İlçe Halk Eğitimi Merkezi, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla, engelli kursiyerler ve ailelerine yönelik eğlence etkiliği düzenledi.

Gündüz Onat Festival Alanı Karnaval Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan, 1.Zırhlı Turgay Komutanı Tuğgeneral Ercan İlhan, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, Şube Müdürü Ali Osman Cura, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Taner Turan, Babaeski Özel İnsanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Oktay Çınar, Engelli Kursiyer Öğrencileri ve Velileri katıldı.

Düzenlenen etkinlik, saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile birlikte başladı. Daha sonra İBB/İSEM Yedikule Yedisanat Engelliler Kültür ve Sanat Merkezi öğrencilerinin yapmış olduğu “Metropol Düşleri” adlı canlandırma filmi gösterildi.

Etkinlikte Engelli Anneleri adına konuşmayı ise Asuman Türel yaptı. Türel; “Kızım Semra ile serüvenimiz, 1974’te başladı. 11 yıl önce Semra'yı Edirne Özel İlke Eğitim Rehabilitasyon merkezine yazdırdım. Birden hayatımız renklendi. Okulun etkinliklerine, kutlamalarına, toplantılarına katıldık. Kendimizi çok mutlu hissettik. 6 yıl önce Babaeski Halk Eğitimi Merkezi’nde resim kursu başladı. Semra Babaeski'de doğup, büyüdüğü halde okul haricinde hiç arkadaşı yoktu, bu kurs sayesinde arkadaşları oldu. Hayatımız daha neşeli ve renkli bir hale geldi” dedi.

Daha sonra, Engelli Öğrenci Yiğit Güneş ve Elif Aktan tarafından şiirler okundu. Engelli Öğrenciler;  İbrahim Çiftçi, İsmail Topçu, Betül Aykaç, Duygu Karagöz, tarafından ise günün anlam ve önemine yönelik özlü sözler okundu ve mesajlar verildi.

 

Düzenlenen etkinlikte engelli öğrenci Semra Türel’e Halk Eğitimi Merkezi’nci, sürpriz bir doğum günü pastası alınarak, protokol üyeleri ve engelli arkadaşları ile birlikte doğum günü kutlandı.

 

Bu haber 344 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter