25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
"Elektrik ve doğalgaz fiyatları acilen indirilmeli"
Güncel Gündem # 05 Aralık 2018 Çarşamba 07:34

Saadet Partisi Edirne İl Ekonomi Komisyonu Başkanı Selim Tekin, hükümetin elektrik ve doğalgaz fiyatlarında indirime gitmesi gerektiğini belirtti.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik krizin her gün ağırlaşarak piyasaları durma noktasına getirdiğini, bazı sektörlerin yüzde 30 ila 40 civarında küçülmeye gittiğini savundu.

Dövizin ani hareketlerinin bütün ekonomik dengeleri bozduğunu ve büyük tahribata yol açtığını vurgulayan Tekin, açıklamasında şunları kaydetti:

"Dövizin yukarı ve aşağı yöndeki çok sert hareketleri sonrası piyasa, fiyatı belli olmayan ve öngörülemeyen bir kaygan zemine oturdu. Krizden çıkmanın en önemli yolu, üretimi, özellikle ihracatı artırmaktır. Konkordato ilan eden firmalar çeklerini, senetlerini ve borçlarını ödemiyorlar. Bu firmalara hizmet veren firmalar ciddi şekilde mağdur olmaya ve doğal olarak piyasadan zincirleme yeni iflaslar gelmeye başladı. Bu, piyasa açısından çok vahim bir durum.  Hükümet bu işe acil önlem almazsa, telafisi mümkün olmayan çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalacağız. Döviz yükselirken hükümet elektrik ve doğalgaza 3 ay üst üste zamlar yaptı. Döviz geri geldi ama hükümet ne elektrikte ne de doğalgazda en ufak bir indirime gitmedi. Hükümet yeni döviz kuruna göre elektrik ve doğalgaz fiyatlarını acilen indirmelidir."

AA

Bu haber 316 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter