25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Modern Tavla’da sezon kralı Küçükalkan!
Lüleburgaz # 05 Aralık 2018 Çarşamba 07:29

Eylül ayı itibariyle başlayan Modern Tavla Ligi açılış sezonunda toplam 15 katılımcının tek grupta mücadele ettiği Trakya-Lüleburgaz Kümesi’nde Tolga Küçükalkan puan farkıyla bölgenin ilk sezon şampiyonu oldu.

Dünya Tavla Federasyonu WBF’nin Türkiye Temsilcisi Arda Fındıkoğlu’nun tanıtıp yaygınlaştırmaya çalıştığı Modern Tavla ligleri, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Bodrum, Kdz. Ereğli, Marmaris, Edirne, Kuzey Kıbrıs ve Trakya Modern Tavla ligi adı altında Lüleburgaz’da kuruldu.

Trakya Direktörü Özer Bilan’ın koordine ettiği Eylül – Ekim ayı Ligini şampiyon bitiren Tolga Küçükalkan düzenlenen törenle kupasını aldı.

İkinci olan Orhan Taşkın adına kupasını Metin Pıtırlı, üçüncülük kupasını da İlkay Fidan aldı.

Dünya Tavla Federasyonu WBF’nin Trakya Direktörü Özer Bilan; “1 ve 2’nci olan yarışmacılar diğer illerdeki Türkiye Şampiyonalarına katılacak. Dünya Tavla Federasyonu’na üye olanlar wbfturkey.org adresinden diğer tüm turnuvaları canlı olarak izleyebilecek. Hedefimiz bu turnuvayı Çorlu, Edirne, Kırklareli’de de yapmak ve daha sonra Trakya şampiyonasında buluşturmak. Kasım – Aralık ligi 17 katılımcı ile devam etmektedir. Trakya Modern Tavla Ligi'nin Lüleburgaz'da gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Arda Fındıkoğlu olmak üzere, Organizasyonda ev sahipliğini üstlenen birinci sınıf hizmet anlayışıyla tavla severleri ağırlayan Lydia personeline ve bizi yalnız bırakmayıp destek veren Edirne’den gelen dostlarımıza çok teşekkür ederim. İlgi duyan herkesi aramızda görmek istiyoruz” dedi.

  

Bu haber 376 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter