25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Sokak Örgütlenmesi’ Lüleburgaz’da başladı
Lüleburgaz # 04 Aralık 2018 Salı 09:36

 Tevfik İŞÇİ

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla hayata geçirilen “Sokak Örgütlenmesi” çalışmaları Lüleburgaz’da da başladı.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenin CHP’yi tanıması ve oy vermesini sağlamak amacıyla yeni bir örgütlenme modeli olarak hayata geçirilen model, bölgede Kırklareli merkez ve beldeleri ile köylerde geçtiğimiz haftalarda yapıldı.

Uygulama Lüleburgaz’da da dün itibariyle hayata geçirildi.

CHP Parti Okulu Kırklareli Bölge Eğitmeni Esra Cansu Boyraz, Meltem Siftahoğlu, Olcay Kaya ve İlkay Özer nezaretinde başlayan çalışmalarda, birbirine yakın sokakları harita üzerinde tespit eden eğitmenler, maksimum 400 seçmenden oluşacak öbeğe, 1 öbek sorumlusu belirleyecek.

Konu hakkında açıklamada bulunan CHP Parti Okulu Kırklareli Bölge Eğitmeni Esra Cansu Boyraz; “Sokak Örgütlenmesi projesine göre, ilçelerdeki bütün mahalleler ayrı ayrı örgütlenecek ve birbirine yakın sokakları içine alan ve her biri yaklaşık 400 seçmenden oluşan “öbekler” oluşturulacak. Belirlenecek öbeklerde yaşayan seçmenle sadece seçim zamanı değil, sürekli iletişim kurmak üzere öbek sorumluları atandı ve atanmaya devam edilecek. Sokak çalışmaları genel merkez tarafından da adım adım takip edilecek. Sokak örgütlenmesi ile seçmenler ev/iş yerinde “Komşunu Tanı, Onu Dinle ve Bir İyilik Yap” mantığıyla ziyaret edilecek, dertlerine derman aranacak. Bu örgütlenme ve çalışma modeliyle seçmenin önce sempatisini sonra güvenini ve en sonunda da desteğini kazanmaya çalışacağız. Ayrıca sokak örgütlenmesi projesi bilişim altyapısıyla desteklenecek. Öbek sorumluları, parti okulu tarafından eğitildikten sonra, yaptıkları saha çalışmaları sistematik şekilde denetlenecek. Bu çalışma, sadece yerel seçimlerle sınırlı kalmayacak, partinin tüm çalışmaları bu modele göre yapılacak” dedi.

Bu haber 883 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter