25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
"Tasavvufu çıkarırsanız geriye IŞİD kalır"
Türk Ocakları Lüleburgaz Şubesi’nde düzenlenen sohbette konuşan Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Mehmet Bilal Yamak; “Bu topraklardan tasavvufu çıkarırsanız geriye IŞİD, eğer gerçek tasavvuf yerine tasavvuf yapıyormuş gibi yaparsanız da geriye ateistlik kalır” dedi.
Lüleburgaz # 04 Aralık 2018 Salı 09:31

Haber Merkezi

Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi’nde bu haftaki ocakbaşı sohbetinde Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Mehmet Bilal Yamak’ın konuşmacı olarak katılımıyla Yaklaşması güç, uzaklaşması zor/Tasavvuf, Tarikatlar ve Günümüze Yansımaları” konusu işlendi.

Program, Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Emrah Gültekin’in açılış konuşmasının ardından, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Mehmet Bilal Yamak, Tasuvvuf ve Tarikatların tarihsel süreci, Tarikatların bozulma süreci ve günümüzdeki tarikat anlayışının geldiği; hizmet etmekten, hizmet edilmeye evriliş konuları ele alındı.

Mehmet Bilal yamak sohbetini “Bu topraklardan tasavvufu çıkarırsanız geriye IŞİD, eğer gerçek tasavvuf yerine tasavvuf yapıyormuş gibi yaparsanız da geriye ateistlik kalır” sözleriyle bitirdi.

Program, Türk Ocakları Derneği Lüleburgaz Şubesi Başkanı Emrah Gültekin tarafından teşekkür belgesi verilmesi ve şeref defterinin imzalanmasının ardından sona erdi.

 

Bu haber 590 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter