25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Biraz empati”
Lüleburgaz Lisesi’nin Engellilerle Dayanışma Kulübü öğrencileri, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ‘Sessiz Çığlık’ attı.
Lüleburgaz # 04 Aralık 2018 Salı 07:43

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz Lisesi öğrencilerinin her yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenledikleri ‘Sessiz Çığlık’ yürüyüşü dün gerçekleştirildi.

Dün saat 12:00’de okul bahçesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Gülşah Atay önderliğinde toplanan Engellilerle Dayanışma Kulübü öğrencileri, Okul Müdürü İsmail Yener, Müdür Yardımcısı Salih Cenik’in de destekleriyle yürüyüş gerçekleştirdi.

Herkesin bir engelli adayı olduğuna dikkat çekmek için çeşitli döviz ve pankartlar taşıyan öğrenciler İstanbul Caddesi’nden Kongre Meydanı’na yürüyerek burada ‘sessiz çığlık’ etkinliği gerçekleştirdi.

Engellilerle Dayanışma Kulübü adına burada açıklama yapan Gülşah Atay; “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bugün sorunlara dikkat çekilecek bir gün. Biz Lüleburgaz Lisesi olarak geleneksel ‘Sessiz Çığlık’ adlı yürüyüşümüzle engelli insanlarımızın seslerini duyurmaya çalışıyoruz. Okulumuz ve öğrencilerimiz bu konuda çok duyarlı. Engellilerin hayatını engelsiz hale getirebiliriz. Onları anlamamız için biraz empati yapmamız yeterli. En büyük engel engellenmektir. Engel elde, ayakta, gözde, dilde, kulakta ve zihinde değildir. Her ne kadar engelliler denilse de onlara asıl özür onları görmeyen gözlerimizde, koşmayan ayaklarımızda ve uzanmayan kollarımızdadır” dedi.

Öğrenciler daha sonra Kongre Meydanı’ndan kendi okullarına yürüdü.

 

 

 

 

Bu haber 467 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter