25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP 8 üye hakkında kararını verdi
Lüleburgaz # 04 Aralık 2018 Salı 07:39

Haber Merkezi

Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi seçimlerinde CHP parti örgütünün aday göstermediği listede yer aldıkları iddiasıyla disipline sevk edilen 8 isim hakkında karar verildi.

CHP Kırklareli  İl Disiplin Kurulu, CHP üyeleri Vedat Dal, Osman Dal, Zevcan Açar, Mülayim Güler, Hasan Tahin Onat, Ersin Özel, Recep Kayabaş ve Seçkin Eroğlu, Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi Seçimleri öncesinde parti örgütünün desteklemediği listede yer aldıkları için tüzükte belirtilen ‘Parti adaylarına karşı ya da başka parti adaylarından yana açık ya da gizli çalışmak’ maddesine aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle kesin çıkarma cezası gerektiren parti suçu işledikleri iddiasıyla disipline sevk edilmişti.

26 Kasım’da toplanan CHP Kırklareli İl Disiplin Kurulu, disipline sevk edilen 8 kişinin hem yazılı hem de sözlü ifadelerini aldı.

Üyelerin savunmalarında, CHP ilkelerine ve parti kimliğine zarar verecek hiçbir eylemde bulunmadıklarını söylediği, seçimde çiftçi kimlikleri ile bulunduklarını, her iki listede de parti üyelerinin olduğunu, seçimin siyasi bir seçim olmadığını belirttikleri öğrenildi.

Yapılan incelemede disipline sevk edilen üyeler hakkında istenen ceza oy çokluğu ile reddedildi.

 

 

Bu haber 1113 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter