19 Nisan 2021 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
80 Kepirtepeli bir araya gelirse
Lüleburgaz # 28 Kasım 2018 Çarşamba 07:44

Kepirtepe Anadolu Lisesi ve Kepirtepeliler Eğitim Vakfı tarafından 2014 yılından bu yana gerçekleştirilen ve artık gelenekselleşen Genç Kepirtepeliler Kahvaltısı etkinliğinin altıncısı 25 Kasım Pazar günü Taksim’deki Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Lokali’nde 80 Kepirtepelinin katılımıyla gerçekleştirildi.

09:30'da başlayan etkinlikte konuşan KEV Başkanı Selahaddin Gül, Kepirtepe’nin üniversite hayatı için çok güzel bir hazırlık süreci olduğunu belirterek, gençlerden beklentilerinin çok çalışmaları, Cumhuriyet değerlerine bağlı kalmaları ve Kepirtepe’nin adını daha iyi seviyelere taşımaya yardımcı olmaları olduğunu vurguladı.

Bu konuda talep eden genç Kepirtepelileri imkanlar elverdiğince maddi manevi desteklemeye hazır olduklarını söyleyen Gül, gençlerle daha sık bir araya gelmek istediklerini belirterek tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Ardından kıdemli mezun konuşmasını yapmak üzere 1985 mezunlarından Hakim Ramazan Seçkin söz aldı.

İstanbul Adliyesi’nde hakim olarak görev yapan Seçkin, hukukçu olmaya nasıl karar verdiğini, Kepirtepe’nin bu süreçte kendisine neler kattığını ve başarılı bir kariyer için gençlerin nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı.

Kadir Has Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı öğretim üyesi olarak görev yapan, 2002 mezunu ve vakıf genel sekreteri Murat Akbıyık ise  “Yabancı Dil Öğrenme Araçları” başlıklı bir  sunum yaparak gençlerin neden yabancı dil öğrenmeleri gerektiğini vurguladı ve hangi kaynaklardan faydalanabileceklerini paylaştı.

İkinci semineri 2009 mezunlarından Görkem Evci verdi. Milliyet Gazetesi’nde haber editörü olarak görev yapan, KEV iletişim danışmanı olarak da vakıfta çalışmalar yürüten Evci, “Medyada Algı ve Hikayenin Gücü”  başlıklı bir sunum yaptı.

Son semineri ise 1995 mezunlarından Tuna Güven verdi. Borusan EnBW’de enerji operasyon direktörü olarak görev yapan, 10 yıla yakın süredir KEV yönetiminde çalışmalar yürüten Güven, “Başarının Püf Noktası:  Dayanma Gücü” başlıklı bir sunum yaparak hedef odaklılık, tutku, özdenetim ve pozitif bakış açısısının başarıya ulaşmadaki rolünü vurguladı, bilimsel olarak kanıtlanan Golem Etkisi’ni açıkladı ve “başaramazsın’a karşı bağışıklık geliştirmek” gerektiğini belirtti.

Saat 14:00 itibariyle tamamlanan etkinlik İstanbul’daki bir çok genç mezunu bir araya getirmeyi başarmıştır.

Bir sonraki buluşma 2 Aralık 2018 Pazar günü Edirne’de genç mezunların katılımıyla yapılacak.

 

 

Bu haber 886 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter