27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Roman çocuklara spor malzemesi
Spor # 12 Ekim 2018 Cuma 07:31

Metin KARAKUŞ

Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce, Amatör Spor Haftası kapsamında, Babaeski Romanlar Dayanışma ve Yardımlaşma Kültür Derneği işbirliği çerçevesinde roman çocuklarına spor kıyafeti ve spor malzemesi dağıtıldı.

Gündüz Onat Festival Alanı Halı Saha Tesislerinde düzenlenen törende, Babaeski Romanlar Dayanışma ve Yardımlaşma Kültür Derneği’nce belirlenen yaklaşık 20 çocuğa, futbol topu, forma, şort, tozluk ve çeşitli spor malzemesi dağıtıldı.

Spor malzemelerinin dağıtımı sonrası, Babaeski Romanlar Dayanışma ve Yardımlaşma Kültür Derneği Başkanı İbrahim Zünbül, organizasyona katkılarından ve kendilerine verilen destekten dolayı Kaymakam Hakan Özarslan’a ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk’e, katılımlarından dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erdem’e plaket takdim etti.

Kaymakam Hakan Özarslan da,  Babaeski Romanlar Dayanışma ve Yardımlaşma Kültür Derneği Başkanı İbrahim Zünbül’e Amatör Spor haftası programına katkılarından dolayı teşekkür etti ve bir plaket verdi.

İlçe Protokol Üyeleri ve Babaeski Romanlar Dayanışma ve Yardımlaşma Kültür Derneği Üyeleri ile toplu hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra Kaymakam Özarslan, bu tür sportif etkinliklerin ilçede daha da çok artacağını söyledi.

Gençlik ve Spor Babaeski İlçe Spor Müdürü Erhan Öztürk, burada yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Büyük ve güçlü bir ülkemiz var. Biz gücümüzü şanlı tarihimizden, inancımızdan, devlet-millet anlayışımızdan, şehit ve gazilerimizden alıyoruz. Aynı zamanda bu dünyanın en önemli coğrafyasında farklılıklarımızla bir olarak diri olarak yüzyıllar boyunca yaşamamız ve bundan sonra da yaşayacak olmamız bizi büyük ve güçlü bir ülke yapıyor. Bu mozaiğin küçük bir parçası olan Babaeski’de de bugün Babaeski Roman derneğimiz ile Babaeski Protokolü olarak Birlik ve Beraberlik içinde olduğumuzu gösteren çok anlamlı bir dostluk futbol maçı etkinliği yaptık. Spor bizi birleştiren ve bizi diri tutan en önemli olgudur. Bizde bu gücü kullanarak spor aracılığıyla daha fazla bir araya geleceğiz, daha fazla etkinlik yapacağız böylece her zaman bir olacağız diri olacağız.  Bu güzel etkinlikteki bizleri yalnız bırakmayan katkılarından dolayı Kaymakamımız Hakan Özarslan’a, Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan İlhan’a, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erdem’e, Roman Derneği Başkanı Sayın İbrahim Zünbül’e, AK Parti İlçe Başkanı Ali Gencal’a ve Daire amirleri arkadaşlarıma ve tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum.”

Bu haber 479 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter