27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Engelli çocuğu olan öğretmene kolaylık istiyorlar!
Kırklareli # 11 Ekim 2018 Perşembe 07:40

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Kırklareli İl Başkanı Selahattin Karanfiler, engelli çocukları olan öğretmenlere kolaylık sağlanması gerektiğini söyledi.

Karanfiler, Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’ndan okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında görev yapan engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin haftalık ders programlarının ve nöbetlerin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek, gerekli kolaylığın gösterilmesi konusunda genel bir yazının illere gönderilmesini talep ettiklerini söyledi.

“OKUL ÖNCESİ VE İLKÖĞRETİM ÖĞRETMENLERİ FAYDALANAMIYOR”

Karanfiler yaptığı açıklamada; “Millî Eğitim Bakanlığı Ekim 2015 Kurum İdari Kurulu toplantısında, “Haftalık ders programlarının belirlenmesinde öğretmenlerden engelli çocuğu bulunanların gün ve saat tercihlerine öncelik verilmesi hususunda düzenleme yapılması sağlanmalıdır” talebini gündeme getirmiştik. Söz konusu talep Ekim 2015 Kurum İdari Kurulu Çalışma Raporu’na da alınmıştır. Bunun üzerine Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 18.11.2015 tarihli ve 11854742 sayılı yazısıyla Kurum İdari Kurulu Çalışma Raporu ilgi gösterilerek “engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek eğitim kurumlarında görev yapan bahse konu öğretmenlerimiz için gerekli kolaylığın gösterilmesi” istenilmiştir. Ancak söz konusu genel yazının Ortaöğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilmiş olması nedeniyle yazı konusu kolaylıktan Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi eğitim kurumları ve ilköğretim kurumları öğretmenleri faydalandırılmamaktadır. Bu nedenle, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nden, Ekim 2015 Kurum İdari Kurulu Çalışma Raporu çerçevesinde “engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin haftalık ders programları ile nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek eğitim kurumlarında görev yapan bahse konu öğretmenlerimiz için gerekli kolaylığın gösterilmesi” konusunda genel bir yazının taşra teşkilatına gönderilmesini istedik.

Bu haber 436 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter