26 Haziran 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“38 bin 200 kişi dolandırıldı mı?”
CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Kızılay’dan bu yıl hisse alan 38 bin 200 hisse sahibinin dolandırıldığı iddialarını Sağlık Bakanı’na sordu.
Lüleburgaz # 10 Ekim 2018 Çarşamba 07:46

Çınar TÜRKMEN

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Türk Kızılayı’nın holdingleşeceği iddialarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

Kayan, Sağlık Bakanı Koca’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, iddialara göre; bu yıl 750 TL’den kurban hissesi alan ve yaklaşık olarak 40 binin üzerinde hisse toplayan Kızılay’ın Şubat ayında kurulan yeni bir firma ile ihalede anlaştığını öne sürdü.

Geçmiş yıllarda kurbanlık hissesi alıp Diyanete bağışlayanlara “Kurbanınız Van, Erzurum, Eskişehir kombinasında kesildi ve dağıtıldı” şeklinde mesaj giderken bu yıl yaklaşık 38 bin 200 hisse sahibine bu mesajın gitmediğini aktaran Kayan; “Bahsi geçen firmaya 1 milyon Avro civarında para kaptıran Kızılay yönetimi bu skandal yetmezmiş gibi amacı, “her nerede görülür ise hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmak” olan Türk Kızılayı’nı holdingleştireceklermiş” dedi.

Kayan, Bakan Koca’ya Kızılay’ın bu firma tarafından dolandırıldığı iddialarının doğru olup olmadığını, doğru ise mağdur olan vatandaşlar için ne yapılacağını, yetkililer hakkında bir soruşturma başlatılıp başlatılmayacağını, holdingleşme iddiaları doğru ise bunun gerekçelerini sordu.

 

 

Bu haber 767 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter