27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Eski polis için mütalaa verildi
Kırklareli’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan eski polis memurunun yargılanmasına devam edildi. Mahkeme beraat talep edilen hususlara ilişkin kararın bir sonraki celsede açıklanacağını bildirdi.
Kırklareli # 10 Ekim 2018 Çarşamba 07:42

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi'nde görevli eski polis memurunun yargılanmasına devam edildi.

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Halk Eğitimi Merkezi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, FETÖ/PDY'nin "usulsüz dinleme" davasından dosyası ayrılan, "konut dokunulmazlığını ihlal", "haberleşmenin gizliliğini ihlal", "kişiler arasında konuşmaların dinlenmesi", "Hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla yargılanan eski polis memuru tutuklu sanık E.D., Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. 

Duruşmada sanık avukatı ve hazine avukatı da hazır bulundu.

Gelen belgelerin okunmasıyla başlayan duruşmada, Cumhuriyet Savcısı İbrahim Topaldemir mütalaasını verdi.

Topaldemir, toplanan deliller ile tanık ve sanık beyanları doğrultusunda E.D.’nin, "konut dokunulmazlığını ihlal", "haberleşmenin gizliliğini ihlal", "kişiler arasında konuşmaların dinlenmesi", "Hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçlarından beraatını, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasından ise tutukluluk halinin devamını talep etti.

“KIRKLARELİ’YE HİÇ GELMEDİM”

E.D., gelen belgeler ve mütalaaya karşı yaptığı savunmasında, Haydar Meriç ve diğer müştekilerin usulsüz dinlenmesi ve fiziki takip yapılması soruşturmasında bir sanığın isim karışıklığı yapması nedeniyle dinleme dosyasında adının bulunduğunu ileri sürdü.

Kırklareli'ye hiçbir zaman gelmediğini savunan E.D., herhangi bir dinleme ve fiziki takip konusuna da katılmadığını iddia etti.

Diğer suçlardan beraatının istenmesinden dolayı mütalaaya katıldığını belirten E.D., ''Silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan yargılanıyorum İstanbul'da da. Dolayısıyla mükerrer bir yargılamadır ve İstanbul'daki mahkemeden tutuksuzum, Kırklareli'deki mahkemeden ise tutuklu. İstanbul'daki mahkemem sizden daha önce başlamıştır ve sizin yetkisizlik vererek dosyamı İstanbul'a göndermenizi talep ediyorum.'' şeklinde konuştu. 

KARAR 12 ARALIK’TA

Sanık avukatının da savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, beraat talep edilen hususlara ilişkin kararın bir sonraki celsede açıklanacağını bildirdi.

Mahkeme, E.D.’nin tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı 12 Aralık'a erteledi.

AA

Bu haber 564 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter