27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Çocuklar okulda anneler sporda!
Lüleburgaz’da ‘Çocuklar Okula Anneler Spora’ projesi başlatıldı.
Lüleburgaz # 10 Ekim 2018 Çarşamba 07:38

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü’nce “Çocuklar Okula, Anneler Spora” projesi başlatıldı.

“Koşabiliyorken Koş” projesinin devamı niteliğinde Amatör Spor Haftası kapsamında hayata geçirilen projede, anneler sabah çocuklarını okullarına bıraktıktan sonra spor kıyafetlerini giyip 8 Kasım Stadı’na spora gidecek.

Görevli antrenörler eşliğinde ilk çalışmalarını gerçekleştiren kadınlar, ısınma ve açma germe hareketlerinin ardından yürüyüş yaptı.

Hafif tempoda yapılan yürüyüşün ardından egzersiz, pilates gibi çeşitli spor aktivitelerinde bulunan anneler, çocuklarının okul saatlerinde sporlar yapmanın keyfini sürdü.

Ücretsiz olarak haftanın 2 günü gündüz, 2 günü gece olarak şekilde toplamda 4 gün yapılacak uygulamada, 8 Kasım Stadı ve Gençlik Merkezi kullanılacak.

“TÜM ANNELERİ DAVET EDİYORUM”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem, tüm kesimleri spora yönlendirmek için çaba harcadıklarını söyledi.

Bu kapsamda Bakanlıkça “Koşabiliyorken Koş” projesi çerçevesinde kendilerinin de “Çocuklar okula, anneler spora” projesini hayata geçirdiklerini belirten Erdem, anneleri de sporun içine dahil ettiklerini ifade etti.

Her yaşta spor yapılabileceğini kaydeden Erdem, “Annelerimizi spora yönlendirme, her yaşta spor yapılması çerçevesinde farkındalık yaratmak için annelerimize bu imkanı sunduk. Çocuklarını okula bırakan velilere çocuklar okula anneler spora projesini başlattık. Bu çerçevede çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Hafta içi 2 gün çalışmayan annelere gündüz, 2 gün de çalışan anneler için gece aktiviteleri olacak.  Amacımız ev işleri ve rutin günlük işlerdeki annelerin daha çok spor yapmaları. Bu süreç içinde sağlıklı ve zihne kalmalarını sağlamak. Spor ile farkındalık yaratmak ve daha fazla kişiyi spora yönlendirmek istiyoruz. Tüm annelerimiz spor aktivitelerine davet ediyorum. Ayrıca emeği geçen kurum ve kuruluşlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu haber 799 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter