26 Haziran 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz Amatör Spor Haftası başladı
Lüleburgaz # 10 Ekim 2018 Çarşamba 07:38

Tevfik İŞÇİ

Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri, protokol üyeleri ve sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.

Pazartesi günü gerçekleştirilen açılış törenine Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kaya Atay ve İlçe Spor Müdürü Cihan Erdem katıldı.

Protokol üyeleri ve sporcular bu kapsamda eski Hükümet Konağı önünden, İstanbul ve Fatih Caddelerinden yürüyerek Kongre Meydanı’na geldi.

Kortejde sporcular Türk Bayrağı ve dövizlerle yürüyüşe renk katarken, Kongre Meydanı’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cihan Erdem’in konuşması ile devam etti.

Erdem, Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocukların spora başlamalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını sağlayacak en güzel aracın spor olduğunu vurgulayan Erdem, bu hafta boyunca sporu sevdirecek ve tüm kesime yayacak aktiviteler yapacaklarını dile getirdi.

Amaçlarının ilçede her branşta amatör spor faaliyetlerinin gelişmesini sağlamak olduğunu kaydeden Erdem, “Lüleburgaz’da sporun hak ettiği yeri alacağı ve her hanede spor yapan kişi sayısının artacağına inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından öğrencilerin dans gösterileri ile program sona erdi.

Bu haber 327 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter