27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Engelli ve yaşlılara üniversite öğrencileri dokunacak
Lüleburgaz # 10 Ekim 2018 Çarşamba 07:36

Kırklareli Üniversitesi (KLÜ), Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan "Mutlu Yaşlar" projesi kapsamında, üniversite öğrencileri engelli ve yaşlıları evlerinde ziyaret edip sağlık hizmeti verecek.

Yaklaşık 8 ay sürecek olan proje kapsamında, KLÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu öğrencileri, yaşlı ve engellileri evlerinde ziyaret ederek, sağlık hizmetinin yanı sıra bilgilendirmelerde bulunacak. 

Kırklareli Üniversitesi rektörlük binasında düzenlenen törende, KLÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Karaman, İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit tarafından projenin protokolü imzalandı.

Şengörür, burada yaptığı konuşmada, bu projenin toplumsal açıdan çok önemli olduğunu söyledi. 

BİR AİLEYE DÖRT KEZ GİDİLECEK

Bu tür projelerin artması gerektiğini belirten Şengörür, bu yılki proje çalışmalarının Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu tarafından sürdürüleceğini aktardı. 

Bu tür projeler ile öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinçlerinin de artacağını vurgulayan Şengörür, "Üniversitelerin görevi eğitim, öğretim ve araştırmanın yanı sıra toplumla ilişkilerdir. Toplumla ilişkiler kısmı belki de en önemlisidir. Üniversitenin hiçbir şey beklemeden bir şeyler vererek, topluma dokunması gerekiyor. Bu projede de evde bakım hizmetlerinden yararlanan engelliler, yaşlıların yaşam kalitesi artması amaçlandı. Bizim öğrencilerimiz de bir aileye dört kez giderek hizmet veriyor." diye konuştu. 

İl Sağlık Müdürü Cerit ise projenin dördüncü yılının başarılı şekilde devam edecek olmasından duyduğu memnuniyeti anlattı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Karaman da projede bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, projenin Türkiye geneline yayılmaya başladığını dile getirdi. 

AA

Bu haber 198 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter