27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İlk aday adayı Dedeoğlu!
Cumhuriyet Halk Partisi’nde Lüleburgaz için aday adaylığını açıklayan ilk isim Hakan Dedeoğlu oldu. “Yıllara dayanan tecrübemi aktaracağım” diyen Dedeoğlu, Lüleburgaz’da hala çöplerin, otopark sorunun ya da imar konusundaki kargaşanın konuşulmasının çok enteresan olduğunu söyledi.
Lüleburgaz # 09 Ekim 2018 Salı 09:28

Tevfik İŞÇİ

Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığında haftalık olağan Pazartesi toplantısı dün yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

İlçe Başkanı Bülent Metin’in konuşması ile başlayan toplantı, İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen Münevver Ardagül’ün açıklamaları ve yönetim kurulu üyelerini tanıtması ile devam etti.

Ayrıca aday adayı olmayı düşündüğünü söyleyen Hakan Dedeoğlu da Belediye Başkanlığı aday adaylığını resmi olarak açıkladı.

“YILLARA DAYANAN TECRÜBEMİ AKTARACAĞIM”

Dedeoğlu yaptığı açıklamada; “Uzun yıllardır Lüleburgaz’da birçok mücadelenin içinde oldum. Önümüzdeki yerel seçimlerin ilçemize, ilimize, Trakya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Daha önce birçok konuşmamda ifade ettim. Asıl olan kimin olduğu değil, kimin yararlı işleri yapacağıdır. Bu doğrultuda elimizi taşın altına koyarak doğru işleri yapmak için aday oluyorum. Doğru işler yapılmazsa bir dönem daha kaçacak. Köprüden önce son çıkış durumundayız. 52 yıldır çarşıda esnafım. Gözüm kapalı sokakları dolaşabilecek düzeydeyim. Trakya’da Lüleburgaz merkez konumunda. İlçe olmasına karşın ilinin bile iki katı. Dolayısıyla burada iyi ne oluyorsa Trakya’da iyi şeyler, kötü şeyler oluyorsa kötü şeyler oluyor. Lüleburgaz çok dinamik bir yer. Bu dinamik ilçede hala çöplerin, hala otopark sorunun ya da imar konusundaki kargaşanın konuşulması çok enteresan bir konu. Bunların hepsini ortadan kaldırmak için çabalayacağız. Yeşil alanlar artacak. Yıllara dayanan tecrübemi aktaracağım. Bu halktan gerekli verimliliği alabilecek kişi olduğumu düşünüyorum. Trakya’nın Paris’i olarak lanse edilen Lüleburgaz’da eğitim seviyesi bu kadar yüksekken görüntü hiç iç açıcı değil. 2000 yılında TRAKAB kuruldu. Bu birlik 3 belediye başkanı ve 3 validen oluşuyor. Genellikle üç vali iktidarın valisi olduğu için, 3 belediye başkanı iktidarın valisi karşısında asla ses çıkarmadılar. Susmayacağız, yanlış bir şeyi asla yaptırmam. Tabii burada el birliği içinde olmak zorundayız. Ben elimden gelenin fazlasını yapacağıma söz veriyorum. Bu gidişata dur demek zorundayız. Sizlerin huzurunda Lüleburgaz Belediye Başkanlığına aday adaylığımı resmi olarak açıklıyorum” dedi.

‘MONTAJLI İNÖNÜ FOTOĞRAFI’ TEPKİSİ!

Toplantıya katılan İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsmet İnönü’nün ABD bayrağı ile olan fotoğrafının montaj olduğunu söyledi.

Girgin, Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın kabul edilebilir bir yanının olmadığını aktararak, “Şu anda gündemde yerel seçim var. Aday adayı olacak tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Fakat bir konuyu söylemek istiyorum. Basında da yer aldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yol arkadaşı ve partimizin kuruluşunda büyük önem taşıyan İsmet İnönü’nün fotoğraflarını montajlayarak bu şekilde bir açıklama yapmasını şahsım ve partim adına şiddetle kınıyorum” dedi.

Girgin ayrıca seçimler öncesi ön seçim olmasını istediğini söyleyerek; “Bu partimizin kültürüdür. Tabi ki genel merkezin kararını saygıyla karşılayacağız. Bundan sonraki yolumuzun çok iyi çizilmesi gerekiyor” dedi.

“VEKİLLERİMİZDEN SES ÇIKMIYOR”

Toplantıda söz alan İl Yöneticisi Olcay Kaya da düşüncelerini aktardı.

Kaya konuşmasında, yerel seçim gündemini değerlendirirerek, aday adaylarının ve milletvekillerinin de ön seçim konusunda ısrarcı olmasını istedi.

Kaya; “Yaklaşan aslında bir yerel seçim değil. Biz örgütlü olmazsak ölürüz. Burada örgütlü olmak zorundayız. 4,5 sene önce de yerel seçim arifesindeydik. Mevcut milletvekillerimiz ön seçim istiyordu. Parti binalarında, gazetelerde ve genel merkezde ön seçim istediklerini belirtiyorlardı. Ama şu an görüyorum ki vekillerimizden bir ses çıkmıyor. Yani bu bana demokrasi kavramında sorulan ‘iki kere iki kaç eder’ ‘Alırken mı satarken mi?’ sorusunu akla getiriyor. Bizim demokrasi anlayışımız, güçlüyken de demokrasiyi savunmaktır. Ben burada milletvekillerimizin ön seçim talebini yapmalarını talep ediyorum. Aday adaylarımızın da aynı şekilde bunu uygulamasını istiyorum” dedi.

 “DOĞALGAZ VE PETROL YATAĞIYIZ”

Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker de toplantıda, toprakların talan edilmesi konusuna değindi.

Türker, “Bölgemizle ilgili çalışmalar çok önemli. Toprak davaları ve hazine arazilerine müthiş bir saldırı ve talan var. Trakya’mız artık İstanbul’un arka bahçesi pozisyonunda. Toprak alıyorlar. İşimiz çok zor.  Geniş açıdan bakılınca Trakyamızın altında çok değerli maden yatakları var. Bunların başında da doğalgaz yatakları geliyor. Doğalgazın da araştırmacılara göre, oluşabilmesi için alt tabanında petrol olması gerekiyor. Petrol olmadan doğalgaz olması mümkün değil. İleriki süreçte 300 bin dönüm, 500 bin dönüm arazi toplayan şirketler, yarın öbür gün tek tapuya geçildiğinde Trakya’nın o durumunu düşünelim. Tamamen yok olabilir. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapsın. Biz Kaynarca halkı olarak da adeta destan yazdık. O dönemki Kırklareli valimize dava açtığımızda “Beni mi dava edeceksiniz” dedi ve güldü. “Kazanabilecek misin peki?” dedi. Ben de “Adalet varsa kazanırız” dedim ve kazandık. En son geçen yıl da 105 bin metrekare alanda yapılan talanı durdurduk. Bizim orada olduğu gibi pek çok yerde talanlar devam ediyor. Vatandaşlarımız bölgemize sahip çıksın. Topraklarına sahip çıksın. Kenetlenip bir araya gelerek dayanışma halinde olalım” dedi.

Bu haber 1827 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter