26 Haziran 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Koca yürekli çocuk!
Babaeski’de bir ilkokul öğrencisi, biriktirdiği okul harçlıklarını sokak hayvanlarına mama alınması için Babaeski Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği’ne bağışladı.
Kırklareli # 09 Ekim 2018 Salı 09:26

Metin KARAKUŞ

Babaeski Mimar Sinan İlkokulu 4.Sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Tanem Nur Kayadelen, ailesin verdiği okul harçlıklarını biriktirerek, sokak hayvanlarına mama alınması için Babaeski Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği’ne bağışladı.

Hafta sonu anneannesi Neşe Yaşa ile birlikte Babaeski Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği’ne giden Tanem Nur Kayadelen, biriktirdiği okul harçlıklarını sokak hayvanlarına mama alınması için Dernek Başkanı Hafize Türkcan’a verdi.

Kayadelen, dernekte bulunan bakıma muhtaç yavru kedi köpekleri de severek; “Babamın bana okul harçlığı olarak verdiği paralarımı biriktirmiştim, onları Derneğe bağışlayacağım ve başkanımıza onlarla sokak hayvanlarına süt ve mama alınmasını söyleyeceğim. Çünkü ben bütün hayvanları çok seviyorum, onların yanında mutlu oluyorum. Bizler aslında sokak hayvanları için evde kalan yemekleri çöpe atmak yerine bir kapın içine koyarak bir kapa da su koyarak yol kenarına bırakabiliriz. Sokak hayvanlarına kötü davranmamalıyız, onların da duyguları var, üzülebilir, sevinebilirler. Kışın çok soğuk oluyor onlar dışarıda üşümesinler diye boş yerlere onlara sığınabilecek yerler olmalı hem yağmurdan ıslanmamış olurlar. Hasta olanları veterinere götürüp ilaç almamız gerekiyor ilacı olmazsa ölebilir. Biz evimizde sıcacık otururken dışarıda kalan sahipsiz hayvanlarda üşümesini onlara yardım etmeliyiz, onların sokaklarda kimseleri yok çünkü” diye konuştu.

Minik hayvan severin bu davranışı karşısında çok duygulandığını belirten Dernek Başkanı Hafize Türkcan ise; “Tanem Nur Kayadelen beni bu davranışı ile çok mutlu etti, sokak hayvanlarımız hakkında çok güzel sözler söyledi. Ben inanıyorum ki Babaeski’de Tanem Nur gibi çocukların sayısı daha da artacak ve sokak hayvanları sahipsiz kalmayacak. Ben ayrıca Tanem Nur’un ailesini de kutluyorum, topluma böyle güzel bir evlat yetiştirdikleri için” dedi.

 

 

 

Bu haber 845 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter