26 Haziran 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Lüleburgaz TSO’dan ‘mesleki yeterlilik’ müjdesi!
Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Cebelli, ikinci el motorlu kara taşıtları ticareti yapan oda üyelerine mesleki yeterlilik sınavı imkanı getirildiğini duyurdu.
Lüleburgaz # 09 Ekim 2018 Salı 09:24

Haber Merkezi

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası, ikinci el motorlu kara taşıtları ticareti yapanlara Mesleki Yeterlilik Sınavı imkanı getirdi.

Lüleburgaz TSO Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Cebelli ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretiyle uğraşan Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı sınavına girmek isteyenlerin odaya müracaat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Cebelli yaptığı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye’nin 81 il ve 160 ilçesinde mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmeti verilmesi amacıyla kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.’nin sınav ve belgelendirme hizmetlerinin tüm hızıyla devam ettiğini ve bu çerçevede oda üyelerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılama adına bölgemizde yapılmasının sağlandığını ifade etti.

Cebelli; “Bugüne kadar Oda ve Borsalarımız işbirliğinde, 4 ana sektör ve 31 meslekte 30 bine yakın aday sınav ve belgelendirme sürecini yürüten TOBB MEYBEM, hizmet kapsamını genişleterek yeni alanlarda meslekte belgelendirme hizmeti vermeye başlamıştır. Bununla birlikte, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından MYK mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilen ikinci el motorlu kara taşıtları alım-satım işini yürüten kişiler için (Galeri vb.) TOBB MEYBEM tarafından yetki alma çalışması başarıyla sonuçlanmıştır” dedi.

Lüleburgaz TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cebelli,  TOBB MEYBEM tarafından İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde alınması gerekli Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 veya Alım-Satım Sorumlusu Seviye 5 için üyelerden talep toplama ve ön başvuru sürecinin başladığını belirtti.

 

Bu haber 667 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter