26 Haziran 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kırklareli Türk Ocağı yeni döneme başladı
Kırklareli # 09 Ekim 2018 Salı 09:18

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla beraber Kırklareli Türk Ocağı da yaz sezonunun ardından faaliyetlerine başladı.

Dernek Başkanı Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Bayram "Güncel Gelişmeler Işığında Türk Dünyası" konusunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dış politikasındaki değişmelerin veya dalgalanmaların Türkiye dışında yaşayan azınlık durumunda olan Türklerle ilgili olarak meydana gelen olumsuz gelişmelere karşı gösterilecek tepkilerde gecikmeler veya duyarsızlıklar yaşanmasına sebep olduğuna vurgu yaptı.

Yapılan sunumun ardından Bayram, Türk Ocağı'nın Kırklareli'de iki yıldır faal olarak Türk Milliyetçiliğinin entelektüel manada, gündelik siyasetin üstünde bir çizgide hizmet ettiğini ve faaliyetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Bu yıl içerisinde ayrıca "Türk Ocağı Akademisi Sertifika Programı" düzenleneceğini, iki dönemlik, alanlarında uzman akademisyenlerin vereceği derslerin ardından başarılı olanlara sertifika verileceğini söyleyen Başkan Bülent Bayram, bununla birlikte ücretsiz olarak düzenlenen İngilizce, Bulgarca gibi dillerin yanı sıra talep gelmesi halinde çeşitli derslerin de dernekte verilebileceğini sözlerine ekledi.

Bayram; “Türk Ocakları Derneği kamu yararına çalışır bir dernek olarak 2 yıldır Kırklareli'de faaliyetlere devam etmektedir. 2 binin üzerinde kitaptan oluşan kütüphanesi ve salonuyla özellikle üniversite öğrencilerine ders çalışabilecekleri ücretsiz bir ortam sunmaktadır” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. 

 

Bu haber 477 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter