27 Haziran 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Amatör Spor Haftası başladı
Babaeski’de Amatör Spor Haftası’nın açılışında konuşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk, 2018 yılında sporcu sayısının 1014’e yükseldiğini söyledi.
Spor # 09 Ekim 2018 Salı 09:10

Metin KARAKUŞ

Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce düzenlenen Amatör Spor Haftası kutlamaları “Sporcu ol, zararlı alışkanlıklardan uzak ol” sloganı ile törenle başladı.

Bu yıl 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan Amatör Spor Haftası, Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş ile başladı.

Bu kapsamda, protokol, sporcular ve vatandaşlardan oluşturulan kortej, Atatürk Meydanı’ndan 100.Yıl Stadyumu’na kadar Gençlik Marşı eşliğinde yürüdü.

Yürüyüşün ardından kapalı spor salonunda devam eden program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile birlikte başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk yaptı.

Öztürk, konuşmasında; “İlçemizde 2 yılda toplam sporcu sayımızı 2016 yılında 294 iken 2017 yılında 386’ya 2018 yılında ise 1014’e çıkarmayı başardık. Bu sene spor merkezimize kayıt sayısında rekor kırdık. 2016 yılında 2 branşta 126 kayıt varken bu sayı 2017’de 5 branş 250 sporcuya, 2018 de ise hem branş sayısını 2 katına çıkartarak 10 branşa ulaştık hem de sporcu sayımızı yüzde 200 arttırarak 793 sporcuya kayıt yapmayı başardık. İnşallah bu sayıyı 2019 yılında daha da yukarılara çıkartacağız. İlçe Müdürlüğümüz olarak, ilçemizde amatör spor haftasını gençlerimizin ve halkımızın dolu dolu spor etkinlikleriyle geçirmelerini sağlamak amacıyla; Okullar arası Atletizm ve Dart müsabakalarına, Protokolümüz ile Roman Derneği Futbol takımı arasında yapılacak Birlik beraberlik dostluk maçına, bu hafta boyunca gerçekleşecek ve Cuma günü final maçı ve ödül töreni ile sona erecek Kurumlar arası Voleybol Turnuvası maçlarını izlemeye ve Amatör Spor Haftası kapanış programına, tüm Babaeski halkını ve değerli protokolümüzü davet ediyorum” dedi.

Daha sonra ise sporcular adına konuşmayı, Şamilkan Karate Spor Kulübü’nün Milli Sporcusu Ersel Kocadoğan yaptı.

Kocadoğan ise; “2011 yılında 7 yaşında iken Karate sporu ile tanıştım ve Şamilkan Karate Spor Kulübünde spora başladım. Hocam bendeki yeteneği ve azmi görerek beni her zaman destekledi ve bana güven verdi. Bende bu güveni boşa çıkarmamak için hem derslerimde hem de antrenmanlarımda çok çalıştım. Okulumu ve spor hayatımı düzene koydum ve hayatımı planladım bu planlama aynı zamanda hayatta disiplinli olmanın ne kadar önemli olduğunu bana öğretti. Bu çalışmalarımın meyvesini kısa sürede hem okul hem de spor hayatımda almaya başladım. Spor sayesinde sosyal iletişimim daha iyi hale geldi. Okulda arkadaşlarımla aram iyi oldu ve arkadaş sayım arttı. Ders notlarım yükseldi. Spora başladıktan sonra 3 yıl gibi kısa bir sürede 2014 yılında Balıkesir’de ilk Türkiye Şampiyonluğumu yaşadım. Ardından başarılar ve madalyalar peş peşe geldi. 2015 yılında Sakarya’da ikinci Türkiye Şampiyonluğu, 2016 yılında Bursa Gemlik İlçesinde Türkiye 3’üncülüğü, 2017 yılında Antalya Kemer’de Yıldızlarda Türkiye Şampiyonluğu yaşadım. Bu başarılarım ile hayalini kurduğum milli takıma seçildim. İlk Uluslar arası madalyamı 2017 yılında İstanbul’da yapılan, 22.Balkan Şampiyonasında 2.olarak elde ettim. Hala Babaeski Şamilkan Karate Spor Kulübünde aktif spor hayatıma devam ediyorum. Hedefim Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu yaşayarak al bayrağımızı göndere çektirmektir. Ancak en büyük hayalim 19 yaşımda 2024 Paris Olimpiyatlarında ülkemi temsil etmektir. 23 yaşımda da 2028 Amerika Olimpiyatlarında ise madalya almaktır. 27 yaşımda 2032 Olimpiyatlarında altın madalya alarak, milli marşımızı tüm dünyaya dinletmektir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Öğretmen Mert Caner eşliğinde Halk Oyunları ekibi Kırklareli Yöresi Oyunlarını sundular.  Şamilkan Karate Kulübü Antrenörü Hayrettin Alkan nezaretinde, Milli Sporcu Ersel Kocadoğan ve Abdulsamet Köse, karate gösterisi yaptılar. Son olarak ise Antrenör Kazım Taştekin yönetiminde ki sporcular, Taekwondo gösterisi sundular.

Amatör Spor Haftası Programına; Garnizon ve 1’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan İlhan, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, K.Ü. Babaeski Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Kemal Taysı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu yararına çalışan Oda, Birlik ve Dernek Temsilcileri, Spor Kulüpleri ve Öğrenciler katıldı.

 

 

Bu haber 490 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter