20 Temmuz 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
AK Parti’den ‘yerelde ittifak’ yorumu!
“Belli kesimlerin saltanatına son verilecek”
Lüleburgaz # 14 Eylül 2018 Cuma 07:43

Tevfik İŞÇİ

2019’un Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için MHP ile kesin olarak ittifak yapacağı konuşulmaya başlanan AK Parti’nin Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç ittifakın Lüleburgaz’a nasıl yansıyacağını değerlendirdi.

Koç, olası bir ittifakta Lüleburgaz özelinde ‘belli kesimlerin oluşturduğu saltanat makamına son verileceğini’ söyledi.

 AK Parti-MHP koalisyonunun ülke gerçeklerine uygun olduğunu düşündüğünü belirten Koç, oluşturulacak bu koalisyonu desteklediklerini ifade etti.

Koç konu hakkında yaptığı açıklamada; “Öncelikle 2019 yerel seçimlerinde koalisyon ihtimallerinin tartışıldığı bu günlerde Lüleburgaz AK Parti Teşkilatı olarak bizlerde teşkilatımızdan aldığımız temayül yoklamalarının sonucu olarak AK Parti-MHP koalisyonunun ülkemiz gerçeklerine uygun olduğunu düşünüyor ve oluşturulacak bu koalisyonu desteklediğimizi belirtmek istiyorum. Genel merkezimizin takdiriyle 2019 yerel seçimlerinde MHP ile koalisyon kararı alınmıştır. Bu kararın hemen akabinde de özellikle Cumhuriyet Halk Partisi sayın Yöneticileri de tabanının beklentilerini görmezden gelerek yine HDP ile koalisyon ihtimallerini konuşmaya başlamıştır. Bu bizi hiç şaşırtmamıştır. Aksine tüm taraflar ortaya koydukları bu iradeyle saflarını belli etmişlerdir. Burada takdir her zaman olduğu gibi aziz milletimizindir. Bakınız birilerinin iddia ettiklerinin aksine, aslında AK Parti-MHP koalisyonu ülkemizin sosyolojik gerçekliğine ve siyasi geleneğine tamamen uygundur. Allah’ın izniyle aziz milletimizin yıllarca özlemini duyduğu sağda birlik özlemi böylece nihayete erecektir. İki partinin tabanları arasındaki benzerliğin doğal bir sonucu olan bu formül yerelde de hakimiyet sağlandıktan sonra Türk Milliyetçilerinin çözüm sürecine kazandırılmasını da sağlayarak ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunmasını da sağlayacaktır. AK Parti ve MHP’nin oluşturacağı koalisyonun başarıya kavuşması halinde ekonomik istikrarın sağlanması  ve kutuplaşmanın azaltılmasını da yerel seçimlerin ulusal bazda sonuçları arasında değerlendirebiliriz” dedi.

“LÜLEBURGAZ HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALACAKTIR”

Olası AK Parti-MHP ittifakının Kırklareli ve Lüleburgaz’a nasıl yansıyacağını da değerlendiren Koç şöyle konuştu; “Bu koalisyondan çıkacak belediye başkanlığı veya başkanlıkları bölgemizin her alanda kalkınmasına zemin hazırlayacaktır. Özellikle Lüleburgazımız için konuşmak gerekirse başta çöp ve otopark sorunları olmak üzere, ardından deremizin ıslahı sorunu, çevreyolu sorunu, ihalelerin belli kesimlere peşkeş çektirilmesi sorunu, Lüleburgazımızın çevre düzenlemesi sorunu gibi birçok sorun, oluşacak bu toplumsal mutabakatla daha demokratik ve hızlı biçimde çözüme kavuşturulacak ve halkımız hak ettiği gerçek hizmeti yerelde de alacaktır. Bu koalisyon sonucu özellikle Lüleburgazımızda belli kesimlerin oluşturduğu saltanat makamına son verilecek ve bölgemizde özellikle de Lüleburgazımızda belediye hizmetleri özüne döndürülmek suretiyle yerel yönetimler hizmet makamı haline getirilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle halkımızdan, gerçek anlamda yerel yönetim hizmetlerinden yararlanmak istiyorlarsa AK Parti-MHP koalisyonuyla belirlenecek aday ve adaylarımızı desteklemelerini ve halkımızın hizmetkarlığına niyetlendiğimiz o makama adaylarımızı getirmelerini önemle rica ediyorum. Unutmayalım ki bir ülkenin kalkınması öncelikle yerelde kalkınmasına bağlıdır. Tüm halkımıza en kalbi şükranlarımı arz ediyorum.”

Bu haber 1451 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter