20 Temmuz 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Kaymakamın adını kullanıp dolandırıyorlar!
Lüleburgaz’da fabrikalar, işadamları ve hayırsever vatandaşları arayan dolandırıcıların Kaymakam Mustafa Kaya’nın adını kullanarak ‘Demokrasi Şehitlerine yardım ve engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak’ bahanesiyle para talep ettiği tespit edildi.
Lüleburgaz # 12 Eylül 2018 Çarşamba 07:48

Haber Merkezi

Lüleburgaz’da Kaymakam Mustafa Kaya’nın adı kullanılarak dolandırıcılık girişimlerinin artması üzerine Lüleburgaz Kaymakamlığı’ndan bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, son zamanlarda art niyetli kişilerin, Kaymakam Mustafa Kaya’nın adını kullanarak; Lüleburgaz’da bulunan fabrikalar, işadamları ve hayırsever vatandaşların ev, iş veya cep telefonlarını aradıkları ve para talebinde bulundukları belirtildi.

‘DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE YARDIM’ BAHANESİ

Lüleburgaz Kaymakamlığı, dolandırıcılık girişiminde bulunanların ‘Demokrasi Şehitlerine yardım ve engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak’ bahanesiyle Kaymakamlık adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılık teşebbüslerinde bulunduklarının tespit edildiğini açıkladı.

“DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Lüleburgaz Kaymakamlığımızın veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımız, işadamlarımız ve esnafımızdan; telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.  İhtiyaç sahibi, engelli veya diğer başvuru sahibi tüm vatandaşlarımıza ‘yardım’ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız (SYDV) tarafından veya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığıyla yapılmaktadır. Kaymakamlığımız ve herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemle yardım toplama çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, tedbir amaçlı olarak da böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle Kaymakamlığımız ile görüşerek durumu bildirmelerini, ardından Emniyet Müdürlüğü’nün (155) veya Jandarma Komutanlığı’nın (156) numaralı telefonlarını arayarak ihbarda bulunulması önemle rica olunur”.

 

Bu haber 1247 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter