23 Nisan 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“İthal hayvanlar hangi illere gönderildi?”
Lüleburgaz # 12 Eylül 2018 Çarşamba 07:46

Vatan Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı, son günlerde gündemde olan şarbon hastalığı ile ilgili yetkilileri halkı bilgilendirmeye çağırdı.

İlçe Başkanı Şaban Kızıltan yaptığı yazılı açıklamada; “Ülkemizi hayvan dış alımı yapar hale getirenleri kınıyoruz. Saman, hayvan, et dış alımı yapanlar, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindedirler” dedi.                                                              

Başkan Kızıltan sözlerini şöyle sürdürdü; “Şarbon hastalığı otçul büyükbaş hayvanlarda görülen ve insanlara bulaşan öldürücü bir hastalıktır. Böyle tehlikeli ve ölümcül hastalıkla çok yakından ilgilenmesi gereken yetkililerin suskunluğu vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir.  İstanbul Veteriner Odası’nın açıklaması daha da vahimdir. İthal etlerde görülen sadece şarbon değil brusella ve tüberküloz da olduğunu belirtiliyor. Hükümet o kadar şaşırmış durumda ki hiçbir şeyden haberdar olmadığını itiraf ediyorlar. Alım noktasına veteriner hekim gönderildi mi? Limandan kaç hayvan yüklenip Türkiye limanlarına kaç hayvan indirildi? Kaç hayvan telef oldu bilmiyorlar mı? Bilip de açıklamıyorlar mı?  Türkiye’ye getirilen  hayvanların kaç tanesi hangi illere gönderildi? Kurban olarak kaç tanesi kesildi? Tüm bu soruların muhatabı olan, yanıtlaması gereken Bakan, şarbonun insanlara geçmemesi için “et alırken kasabınıza sorun” gibi akla mantığa sığmayan bir açıklama yaptı. Bu Türk ulusu ile dalga geçmektir, ulusumuzu cahil yerine koymaktır. Daha önce de Deli Dana hastalığı olan etler dış alım yapıldığında da aynı bakanlık, raporu tercüme edemediklerini belirtmişlerdi. Tüm bunlar gösteriyor ki; borç ekonomisi Türkiye gerçeğine çarpmıştır”.

 

 

Bu haber 813 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter