20 Temmuz 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Eğit-Yaz-Der Kırklareli Temsilcisi belirlendi
Lider Eğitimci Yazarlar Derneği’nin Kırklareli Temsilciliği’ne Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Emrah Mutluer getirildi.
Lüleburgaz # 11 Eylül 2018 Salı 07:45

Haber Merkezi

Kısa adı Eğit-Yaz-Der olan Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Kırklareli Temsilciliği’ne Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Emrah Mutluer getirildi.

Genel Başkanlığını eğitim camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Sedat Değer’in yaptığı dernekte Kırklareli Temsilciliği’ne getirilen Mutluer, yaptığı açıklamada; “81 ilimizde örgütlenme konusunda ciddi bir adım atılmıştır. İnanıyoruz ki önümüzdeki günlerde Lider Eğitimci Yazarlar Derneği ile tanışmayan kimse kalmayacak” dedi.

Mutluer; “Ülkemizde eğitimin istenen noktalara ulaşabilmesi için çaba gösteren, emek veren, bu konuyu her şeyden önce kendisine dert edinen, okuyan, düşünen, yazan, eğitimde uygulamada yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini dile getiren kısaca sorun değil çözüm üreten, kamuoyunun yakından tanıdığı isimler bir araya gelerek Lider Eğitimci Yazarlar Derneği’ni 23 Haziran 2017 tarihinde kurdular. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının açılacağı bu günlerde, il başkanları da belirlenmeye başlamış, 81 ilimizde örgütlenme konusunda ciddi bir adım atılmıştır. İnanıyoruz ki önümüzdeki günlerde Lider Eğitimci Yazarlar Derneği ile tanışmayan kimse kalmayacak. Dernek olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile illerde ve ilçelerde milli eğitim müdürlükleri ve eğitim ile ilgili tüm kurumlarla iş birliği yaparak sorunların çözümüne katkı sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KADERİNE TERK EDİLEN OKULLAR!

Mutluer, yapacakları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi; “Uygulamada eğitimin önünü tıkayan temel ve kronik sorunları tespit ederek çözümüne yönelik öneriler geliştirmek, bakanlık ve kamuoyuyla paylaşmak, Bakanlık tarafından hazırlanan projelerde karşılaşılan sorunların çözüm önerilerinin ve ilgili projenin geliştirilmesi konularında bakanlık ve kamuoyuyla bilgi paylaşmak, tek bir kuruş ödenek aktarılmadan kaderine terk edilen okulların yaşadığı sorunları dile getirmek ve ödenek sorununun çözümü için kamuoyu oluşturmak, çözümüne katkı sağlamak, okulların hizmetli ve memur sorunlarının çözümü için kamuoyu oluşturmak bu doğrultuda çalışmalar yapmak, öğrencilerimizin en iyi şartlarda, en iyi eğitimi alması konusunda yardımcı olmak, öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının mali ve özlük hakları ile çalışma koşullarının iyileştirilmesi için kamuoyu oluşturmak, bakanlığa ve sendikalara öneriler sunmak, ülkemizin geleceğini şekillendiren eğitimin, her türlü ideolojinin, siyasi fanatizmin, çıkar çevrelerinin, baskı gruplarının ve çeşitli kötü niyetli oluşumların etkisinden arındırılması, eğitimin, evrensel ve milli değerler ekseninde, bilimsel temellere dayandırılmış, dileyenin dilediği şekilde eğitim alabilmesi için çaba sarf etmek için kurumlarla işbirliği yapacağız”

Bu haber 593 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter