20 Temmuz 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
CHP Lüleburgaz çelenk koydu
Lüleburgaz # 11 Eylül 2018 Salı 07:41

Tevfik İŞÇİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95. Yıldönümü dolayısıyla Lüleburgaz İlçe Örgütü, 9 Eylül Pazar günü tören düzenledi.

Yeni Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstü önünde düzenlenen törene Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, ilçe örgütü üyeleri, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Burada partililer Atatürk büstüne CHP çelengini sundu.

Çelengin sunulmasının ardından, CHP Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fuat Variş bir basın açıklaması yaptı.

Variş, açıklamasında, “Bugün 95. Yıldönümümüzü kutladığımız partimizin kurucu başkanı Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarımızı sunmak için toplanmış bulunuyoruz. CHP’nin en büyük gücü geçmişi ve logosunda bulunan Atatürk İlkeleridir. Partimizin lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri CHP’dir demiştir. Kurtuluş Savaşında Milli mücadeleyi yürütmek için kurulan Anadolu ve Rumeli Müdafa Hukuk Cemiyetlerinden halk fıkrasına oradan CHP’ye giden süreçte kendisini sürekli yenilemektedir. CHP Ulusal bütünlüğü sağlayan parti olması yanında, dünyadaki yenilikleri takip eden kendini yenileyen ülkedeki demokratikleşmeyi vede sosyal adaletin sağlanması için çalışan devrimci be sol bir partidir. Geçmişte olduğu gibi bugünde CHP, demokratik modern Türkiye’nin sarsılmaz savunucusu ve koruyucu partisi olma niteliğini kararlılıkla sürdürmektedir. 95. Yıldönümümüzde kurucu değerlerinden, çağdaş dünyadan kopuşun ve rejim değişikliğini tehlikesinin yaşandığı bu kritik günlerde partimizin önemli görevlerini yapacağından kuşkumuz yoktur. Gerici ve faşist iktidarın ülkemizi içeride ve dışarıda getirmiş olduğu bu süreci aşmak için toplumun bütün aydın kesimlerinin ve de CHP tarihi bir görevle yüz yüzedir. CHP’nin bu öncülük görevini yapacağına inancımız tamdır. Türkiye Cumhuriyeti devleri laik, demokratik, çağdaş ve adaletli bir hukuk devleri olarak ilelebet yaşayacaktır. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın CHP” diye konuştu.

Bu haber 3087 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter