23 Nisan 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
463 yıllık cami için restorasyon müjdesi
Lüleburgaz # 11 Eylül 2018 Salı 07:40

Babaeski’de Mimar Sinan'ın eserlerinden biri olan 463 yıllık Cedid Ali Paşa Camisi restore edilecek.

Babaeski Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi caminin aslına uygun restore edileceğini bildirdi.

Camiye ve avlusundaki eklentilere yıllardır bakım yapılmadığını ifade eden Şimşekoğlu, restore süresince caminin tamamen ibadete kapatılacağını belirtti.

Cami hizmetlerinin cami avlusunda geçici olarak 170 metrekarelik mescitte devam edeceğini aktaran Şimşekoğlu, restorasyon çalışmalarının yaklaşık 2 yıl sürmesinin öngörüldüğünü kaydetti.

Şimşekoğlu, şöyle konuştu:

''Restorasyon aşamasında camide verdiğimiz hizmetler olumsuz etkilenecek olsa da caminin geleceğini sağlama almak bakımından bazı zorluklara katlanmak durumundayız. Özellikle bu durumdan cuma ve bayram namazlarında cemaatimiz de etkilenecek. Ancak biz müftülük olarak her türlü tedbiri almaya çalışıyoruz. Yakında ibadete açılacak olan Kurtuluş Mahallesi Camisi'nin önemli ölçüde ihtiyacı karşılayacağını düşünüyoruz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da cemaatimizin yardım ve desteğini bekliyoruz. 500 yıllık bu güzide eser restorasyonun ilçemiz ve teşkilatımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

AA

Bu haber 915 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter