26 Mart 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Babaeskili öğrenciler İspanya ve Danimarka’ya gidiyor
Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, İspanya ve Danimarka’daki teknoloji ve enerji şirketlerinde staj yapmak üzere bu ülkelere gidecek.
Lüleburgaz # 10 Ağustos 2018 Cuma 07:51

Metin KARAKUŞ

Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, “Danimarka ve İspanya'da İstihdam Odaklı Yenilenebilir Enerji Kaynakları Stajı” projesi kapsamında staja gidecek.

Okulun Elektrik Elektronik Teknolojileri alanından 8 öğrenci İspanya’da, Marbella Teknoloji Enstitüsü ile WBSSUR Mesleki Eğitim Merkezinde, 8 öğrenci de Danimarka’da  Nordisk Folkecenter for Vedvarende Energi’de 3 hafta staj yapacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz uhdesinde bulunan Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 yıldır uluslararası projelerde adını duyurmaktadır. 2017 yılında projesi kabul edilen ve Muhasebe ve Finansman Alanından 16 öğrencisine Almanya ve Macaristan’da 3 hafta uygulamalı staj yaptıran okulumuzun 2018 yılında sunduğu projesi de kabul edilmiştir. Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında 2018 yılı Çağrı döneminde başvurusunu yaptığı “Danimarka ve İspanya'da İstihdam Odaklı Yenilenebilir Enerji Kaynakları Stajı” konulu ve 42 bin 792 Euro bütçeli KA102 Projesi hibe almaya hak kazanmıştır. Kırklareli ilinde 2018 yılında Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği alanında hibe almaya hak kazanan tek projedir” dedi.

 

 

 

Bu haber 608 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter