26 Mart 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Girişimcilere e-ticaret dersi
Lüleburgaz # 10 Ağustos 2018 Cuma 07:49

Neslihan DİKEN

Trakya Dijitalleşiyor Projesi’nin dünkü durağı Lüleburgaz’dı.

E-Ticaret Merkezi ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından verilen E-Ticaret Eğitimi dün Lüleburgaz Sanayi ve Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi.

Eğitim Engin Özgen, Sami Altınkaya ve Merter Özdemir tarafından yönetilen ve saat 09.00 ve 19.00 arası gerçekleştirilen eğitimin ilk dersi “E-ticarete giriş” oldu.

Dijitalleşme süreci, e-ticaret sektörü ve e-ticaret girişimciliği gibi konularla devam eden eğitime Ticaret ve Sanayi Odası’nın duyurusuyla gelen bireysel girişimciler katıldı.

Gerçekleştirilen eğitimlerle birlikte dijital okuryazarlığın farkındalığını arttırmak, e-ticaret sektörüne yönelik girişimleri arttırmak gibi amaçları olduğunu söyleyen Engin Özgen, ayrıca ülkemizde üretilen değerlerin dışarıya satışının arttırılması gerektiğini vurguladı.

Engin Özgen e-ticaretin en güzel tarafının herhangi bir yere bağımlı olmamak olduğunu belirtti.

Özgen; “Trakya, sınıra yakın bir yer olmasına rağmen maalesef dışarıya satış düşük. Biz bunu arttırmak ve e-ticaret üzerine girişimcileri bilgilendirmek üzere bu eğitimi gerçekleştiriyoruz. Dijitale farklı bakmamız ve ürettiklerimizi satmamız gerekiyor. E-ticaretin bir diğer cezbedici yönü de ekonomik olması. E-ticaret ile birlikte çoğu harcama azalmış oluyor. Fiziksel bir mağaza açtıktan sonra eleman alımı gibi eylemlerin de yapılması gerekiyor. E-ticaret bunu hafifletiyor” ifadelerini kullandı.

Bu haber 244 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter