26 Mart 2019 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Evrensekiz Belediyesi vites yükseltti
Lüleburgaz # 08 Ağustos 2018 Çarşamba 07:08
Tevfik İŞÇİ Evrensekiz Belediyesi yaz sezonunda havaların iyi gitmesini fırsat bilerek yoğun bir tempo ile çalışarak eksik ve yarım kalan işlerin tamamlanması için uğraşıyor.
Evrensekiz’de ihalesi yapılan imar yolu düzenlemeleri çerçevesinde 30 bin metrekare yolun parke taşı ile kaplanması işi devam ederken, Belediyenin kendi maddi imkanları, çevre belediyelerden temin ettiği araçlar ve kendi araçları ile belde girişi ve gölet yolu satıh kaplama yol çalışmaları da sürüyor. Beldede şu anda Koşukavak Camii’nin boya badana ve bakım işleri de Evrensekiz Belediyesince devam ediyor. Ayrıca, Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği’nden temin edilen tam donanımlı kuka makinesi ile beldede bulunan kanalların temizlenmesi ve açılması işleri ve İl Özel İdaresi ile yürütülen müşterek çalışma neticesinde Evrensekiz Soğucak Deresi’nin temizleme ve düzenleme çalışmaları da devam ediyor. Gündoğu Mahallesi’nde bulunan halı saha da çimlerinin değiştirilmesi, bakımı ve diğer eksikleri tamamlanarak hizmete sunuldu.
Beldede bir süre önce belediye tarafından çarşı meydanına yapılan saat kulesinin montajı ve çevre düzenlemesi de tamamlanarak hizmete sunuldu.
Bu haber 426 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter