23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
‘Ergene’ye atılan bebek’ davası!
Savcı mütalaasını açıkladı…
Lüleburgaz # 12 Temmuz 2018 Perşembe 07:47

Lüleburgaz’da 2016 yılında 1 günlük bebeğin Ergene Nehri’ne atıldığı olayın 5 sanığı hakim karşısındaydı. Cumhuriyet Savcısı Osman Bekmezci esasa ilişkin mütalaasını verdi.

Lüleburgaz’da 2016 yılında bir günlük bebeğin nehre atıldığı iddiasıyla haklarında dava açılan 2'si tutuklu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, ''kasten öldürme'' suçundan tutuklu bulunan sanık Ezgi N. D, annesi G. D, tutuksuz sanıklar İ.Y, ve H.B. ile avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı İzzet Koçer'in gelen belgeleri okumasıyla ile başlayan duruşmada, Cumhuriyet Savcısı Osman Bekmezci, esasa ilişkin mütalaasını verdi.

Bekmezci, mütalaasında, taksi şoförü H.B'nin "kasten öldürme suçuna yardım etme" suçundan beraatini talep etti.

Tutuklu sanık Ezgi N. D. ve annesi G. D'nin "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep eden Bekmezci, sanık Ezgi N.D'nin suç tarihinde 18 yaşından küçük olması gerekçesiyle TCK'nın 31. maddesinin 3. fıkrası gereğince indirim uygulanmasını istedi.

Bekmezci, diğer sanık İ.Y’nin ise "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan hüküm almasını talep etti.

Duruşmada, sanık ve avukatları ise gelen belgeler ve mütalaaya ilişkin savunma yaptı. 

Koçer, sanıklar Ezgi N.D. ve annesi G. D'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 4 Eylül tarihine erteledi.

AA

 

Bu haber 2008 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter