23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
İlçe’den İl’e cevap!
CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Bülent Metin, CHP İl Örgütü’nün kurultay açıklamasına tepki gösterip; “Kurultay tartışmaları ne CHP’ye ne de ülkemize hiçbir fayda sağlamaz” dedi. Metin yaşanan tren kazasının da kaza değil cinayet olduğunu söyledi.
Lüleburgaz # 10 Temmuz 2018 Salı 09:11

Çınar TÜRKMEN

CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nün haftalık toplantısının gündeminde Muratlı’da meydana gelen tren kazası faciası, Doğubezayıt’ta şehit olan Vizeli Uzman Çavuş Semih Topuz ve kurultay vardı.

Şehit Uzman Çavuş’un ailesine başsağlığı dileyen CHP İlçe Başkanı Bülent Metin’in hedefinde, şehit cenazelerinde CHP’lilerin protokolde yer almaması yönünde talimat verdiğini söyleyen Bakan Süleyman Soylu vardı.

Metin; “Şehitler üzerinden siyaset yapmak hiçbir şeye sığmaz. Şehit, Türkiye’nin şehididir. CHP’lilerin şehit cenazelerine katılmasını hiçbir güç engelleyemez” dedi.

“KAZA DEĞİL CİNAYETTİR”

Tren kazasıyla ilgili konuşan Metin, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın istifaya davet etti.

Metin; “Ulaştırma Bakanı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre raylarla menfez arasında toprak boşalması olduğu ve kazanın bu yüzden meydana geldiği tespit edilmiş. Eğer bu böyle ise bu bir kaza değil cinayettir. Bu yağışların olduğu biliniyordu. Rayların kontrollerinin yapılması gerekiyordu. Bunu açıklarken neye göre açıkladılar anlamış değiliz. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan bence o koltukta artık oturmamalı, görevinden istifa etmelidir” diye konuştu.

“KURULTAY AÇIKLAMALARI DOĞRU DEĞİL”

Kurultay tartışmalarına yönelik de konuşan Metin; “24 Haziran seçimleri henüz örgütler tarafından sorgulanmamış durumda. İlçe ve il danışma kurulları henüz toplantılarını yapmadan, örgüt içinden olmayan bu kurultay tartışmaları ne CHP’ye ne de ülkemize hiçbir fayda sağlamaz. Örgütün fikirleri alınmadan yapılan açıklamalar da doğru değildir. Kurultaylar elbette yapılacak ancak zamanı vardır. İnanıyorum ki örgütümüz gerekli çalışmaları yapacaktır, eğer gerekiyorsa yapılır ama örgütlerde tartışılır, yetkili organlarca tartışılır. Yapılan açıklamaların zamanı erkendir.” dedi.

 

Bu haber 1116 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter