23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Sendikadan ‘dostları unutmadık’ buluşması!
Lüleburgaz # 09 Temmuz 2018 Pazartesi 07:39

Çınar TÜRKMEN

Lüleburgaz’da 1992 yılından bu yana Zentiva’dan emekli olan Petrol-İş Sendikası üyesi çalışanlar kahvaltıda buluştu.

Petrol İş Sendkikası Trakya Şubesi tarafından emeklilerle ilişkileri koparmamak, dayanışma bağlarını güçlendirmek için düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan kahvaltı Cumartesi günü saat 10:00’da Petrol-İş Lokali’nde gerçekleştirildi.

Kahvaltıya emeklilerin yanı sıra Petrol-İş Sendikası Genel Mali Sekreteri Turgut Düşova, Trakya Şube Başkanı Ercan Yavuz ve Başkan Yardımcısı Ümit Ormancı da katıldı.

26 SENEDE 172 KİŞİ EMEKLİ OLDU!

Kahvaltıda konuşan Trakya Şube Başkanı Ercan Yavuz, 1992 yılından bu yana Zentiva işyerinden emekli olanlarının sayısının 172 olduğunu söyledi.

Yavuz; “1992 yılında hep beraber bu mücadeleye başladık. Yaklaşık 27 yıl beraber çalıştık, bu süre içerisinde kavgalarımız oldu, mutluluklarımız, mücadelelerimiz oldu. Bu kolay değil. Buradaki amacımız bu buluşmayı geleneksel hale getirmek. 1992 yılından beri aramızdan ayrılıp emekli olanların sayısı 172” dedi.

ADI “DOSTLARI UNUTMADIK TOPLANTISI” OLACAK

Genel Mali Sekreter Turgut Düşova ise bu buluşmaların geleneksel hale geleceğini ve adının “Dostları Unutmadık Toplantısı’ olacağını söyledi.

Düşova şöyle konuştu; “Hepimiz çeyrek asır beraber çalıştık. Birlikte üzüldük, birlikte sevindik. Okyanusta fırtınalı dönemler oldu ama gemiyi hep beraber karaya çıkardık. Bir jenerasyon artık emekli oluyor. 92’de hep beraber girdik işe. Artık bu son jenerasyonun son yıllarını yaşıyoruz fabrikalarda. 92 yılında işe başladığımızda bir çoğumuz askerden yeni gelmiştik. Her şey değişiyor ama dostluklar değişmiyor Sermayeye karşı mücadele şekli değişmiyor. Bu 25 yıllık ortalama tarihimizde hep beraber güzel işler yaptık. Belki de Türkiye’nin en iyi çalışma koşullarını beraber yarattık. Çorbada tuzu olan hepinize teşekkürü borç biliyorum”.

Kahvaltıda emekli işçi Köksal Eroğlu, Ferdi Tayfur’un Emmioğlu parçasını söylediği sırada yaptığı dans dikkat çekti.

 

 

 

Bu haber 651 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter