23 Mart 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Bakanlık ekip gönderecek”
CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, aşırı yağıştan dolayı yaşanan buğday zararları ile ilgili olarak; “Bakanlıktan çimlenme oranını çiftçinin lehine yükseltilmesini istedik. Ekip gönderip inceleme yapacaklarını söylediler” dedi.
Lüleburgaz # 09 Temmuz 2018 Pazartesi 07:34

Haber Merkezi

CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, aşırı yağıştan dolayı yaşanan buğday zararları ile ilgili bir takım görüşmelerde bulundu.

Kayan, Babaeski Toprak Mahsulleri Ofis Müdürü Celal Aydın, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Aslan, Kumrular ve Müsellim köyü muhtarları İsmail Arabacı ve Arif Okumuş ile ofisi ziyaret etti.

Kayan ve beraberindekiler burada, aşırı yağmurlardan doğan buğday tanelerindeki değişimden dolayı çiftçimizin zarar görmemesi için alınacak tedbirleri görüştü.

Kayan daha sonra Lüleburgaz Ticaret Borsası’nın Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi'nde Borsa Başkanı Kenan Var ile bir araya gelerek değişime uğrayan buğday taneleri hakkında ve çiftçinin zarar görmemesi için alınacak önlemler hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Kayan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bakanlıktan çimlenme oranını çiftçinin lehine yükseltilmesini istedik. Ekip gönderip inceleme yapacaklarını söylediler” dedi.

 

Bu haber 1208 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter