22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
AVM’de ‘sendika’ protestosu
Lüleburgaz # 14 Haziran 2018 Perşembe 07:51

Haber Merkezi

Petrol-İş Sendikası’nın çağrısıyla Lüleburgaz’da bulunan 39 Burda AVM’de bulunan Flormar mağazasının önünde basın açıklaması yapılarak, Flormar işçilerinin sendikalaşma mücadelesine destek verildi.

Basın açıklamasına, Petrol-İş Trakya Şube Başkanı Ercan Yavuz, Genel Mali Sekreter Turgut Düşova ve CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan’la birlikte, Eğitim-Sen, Kristal-İş, DİSK/Emekli-Sen, CHP, ÖDP, EMEP üye ve yöneticileri katıldı.

Burada konuşan Petrol-İş Genel Mali Sekreteri Turgut Düşova, Türkiye’nin dört bir yanında eylemler yaparak, bildiriler dağıtarak, Flormar işçilerinin sendikalaşma mücadelesini anlattıklarını, işçilerin sendikalaşma hakkının çiğnendiğini, bunun hem insanlık, hem de anayasal bir suç olduğunu belirtti.

Lüleburgaz halkından Flormar işçilerine destek olmalarını isteyen Düşova, 30 yıldır ekmeği için çalışan ve ekmeğini biraz daha büyütmek için sendikalarına üye olan Flormar işçilerine Lüleburgaz’dan dayanışma mesajlarını gönderdiklerini, Lüleburgaz halkının da bu çağrıya uyacağına inandığını söyledi.

Basın açıklamasının yapıldığı mağazanın önünde, alışveriş merkezini gezenlere bildiriler dağıtıldı.

 

 

Bu haber 1166 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter