22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Meydanda 3 bin kişilik iftar
AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine yaklaşık 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. İftara eski bakan Mehmet Müezzinoğlu ve MHP Milletvekili Adayı Semih Meriç de katıldı.
Lüleburgaz # 14 Haziran 2018 Perşembe 07:47

Tevfik İŞÇİ

AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı ile birlikte düzenlediği, İstanbul Eyüp Belediyesi’nin de katkı verdiği iftar yemeği yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Kongre Meydanı’nda Salı akşamı düzenlenen iftar yemeğine eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu da katılım gösterdi.

Kırklareli Milletvekili adayları Selahattin Minsolmaz, Volkan Göç ve Kadriye Tokat ile il, ilçe ve gençlik kolları yönetimlerinin de tam kadro yer aldığı iftarda vatandaşlar masalara sığmadı.

Ayrıca MHP Kırklareli Milletvekili Adayı Semih Meriç ve MHP yönetimleri de iftarda yer aldı.

Meydanda AK Parti bayraklarının bulunup MHP bayraklarının yer almaması sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından eleştirildi.

3 bin kişilik hazırlandığı öğrenilen yemeklerin tamamı tükenirken, dağıtım sırasında zaman zaman vatandaşlar ile dağıtıcılar arasında gerginlik yaşandı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Uysal’ın yaptığı dua ile vatandaşlar oruçlarını açtı.

“AFFINIZA SIĞINIYORUM”

İftarın ardından konuşan Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç, gönül sofralarında kendilerini yalnız bırakmayarak katılım sağlayan tüm dostlarına teşekkür etti.

Koç, “Muhakkak böyle kalabalık organizasyonlarda eksiklikler olabiliyor. Bu yüzden yüce gönlünüze ve affınıza sığınıyorum. Herkes hakkını helal etsin. Yaşanan aksaklıklar isteyerek olmamıştır. Buna emin olabilirsiniz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ İÇİN GÖREVE TALİBİZ”

İftarın ardından konuşan Selahattin Minsolmaz ise; “Mübarek ramazan ayının son günlerine geldik. Bu ayın rahmetine bereketine uygun olarak da meydanlarda sokaklarda iftarlarımızı açıyoruz. Yakın bir zamanda bu meydanda Başbakanımızı ağırladık. Yine sizler katılım göstererek, burada coşkuyla Lüleburgaz’da sahip çıktınız. İnşallah Cuma günü de Ramazan Bayramına kavuşacağız.  Erken seçim 24 Haziran’da gerçekleştiği zaman, ülkemizin geleceği için yeni göreve talibiz. Desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

“ÇOK PARTİLİ DÖNEMİN BEDELLERİNİ ÖDEDİK”

Mehmet Müezzinoğlu da “İki gün önce Sayın Başbakanımız ile bu meydanda sizleri selamladık. Lüleburgaz’ımızda çok heyecanlı çok coşkulu bir miting yaptık. Bugün de burada yeniden bir aradayız. Herkesin tuttuğu oruçların kabulünü diliyor, ramazanını kutluyorum. Ramazan ayı yapılan duaların kabul olduğu aydır. Bayramlarda şunları unutmayalım ki paylaşarak geçirelim. Bayramdan sonra da ülkemiz ve milletimizin tarihi geleceği adına 24 Haziran seçimlerine gideceğiz. Bu seçimlerin öncelikle hayırlar getirmesini diliyorum. Tarihi bir seçimin üzerindeyiz. Bu tarihi seçimi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz. Çok partili dönemin çok önemli kazanımlarını elde ettik. Ama çok partili dönemin de zaman zaman çok ağır bedellerini ödedik. Krizleri yaşadık. Millet adına seçilenlerin idama götürüldüğü tabloları gördük. Millete müdahale edenleri gördük. İlk defa 24 Haziran’dan sonra milletin yüzde ellisinden fazlası başkanını seçecek ve başkan 5 yıl boyunca icraat yapacak. Türkiye’nin muhasır medeniyetler seviyesinin üzerindeki hedefe daha hızlı, daha güçlü yürümesine vesile olacak. Güçlü bir parlamento ile dünya ile yarışacak yasal düzenlemeleri yapacak, bir taraftan da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini icraatlarını daha hızlı daha güçlü yapacak. Bu anlamda millet olarak kaderimize sahip çıkmalıyız. Birilerinin ayrıştıran çatıştıran bölüştüren, küçük olsun bizim olsun diyen anlayışı ile değil, büyük olsun hepimizin olsun, hep birlikte büyüyelim, Türkiye dünyayla yarışta geri kalmasın anlayışı ile seçimlere sahip çıkalım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sona eren iftar programıyla birlikte Müezzinoğlu, Minsolmaz ve beraberindekiler parkları ziyaret edip vatandaşlar ile sohbet etti.

 

Bu haber 1404 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter