25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Cem Evi hizmete girdi
Lüleburgaz # 14 Haziran 2018 Perşembe 07:46

Metin KARAKUŞ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Muratlı Sosyo-Kültürel Tesis Cem Evi'nin açılış törenini gerçekleştirdi.

2017 yılı Şubat ayında temeli atılan Muratlı Cem Evi, 1450 metrekare, zemin, bodrum ve iki kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşuyor.

Toplam maliyeti 2 milyon 650 bin lira olan Cem Evi, Trakya’nın her bölgesinden Alevi yurttaşların hizmetine sunuldu.

Törende bir konuşma yapan Muratlı Cem Vakfı Şube Başkanı Bektaş Altuntaş; "Muratlı'da böyle bir tesisin yokluğunu uzun yıllardır çekiyoruz. Muratlı ilçemize yapılmasını şart olduğunu da biliyoruz. Bu tesisin yapımında çok fazla emeği var. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm insanları bir arada tutabilen tek bir unsur vardır. Onun adı da adalettir. Çünkü adaletin olmadığı hiçbir yerde toplumlar bir arada yaşayamazlar. Bu sebeple bu hizmetleri adaletli bir şekilde yürüten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak'ı bu toplum her zaman saygıyla anacaktır" ifadelerini kullandı.

“HIZIR GİBİ YETİŞTİNİZ”

Altuntaş’ın ardından Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner de konuşma yaptı.

Döner konuşmasında; "Şubat ayında burada Sayın Başkanımızla beraber Cem Evimizin temelini attık. Sayın Başkanıma dedim ki Muratlı'ya Hızır gibi yetiştiniz. Bu mübarek Ramazan ayında da açılışını beraber yapıyoruz.  Hoşgörünün, sevginin, dostluğun yeşerdiği bu topraklar, inşallah sizlerin sayesinde Türkiye'ye örnek olacaktır. Cem Evleri artık bütün insanlarımızın ortak kullandığı yerler oldu. Burada sadece Alevi İslam inancına sahip canlarımız ibadetlerini yapmayacak. Cem Evleri toplumun her kesimine açıktır. Sizin gibi yöneticiler sayesinde ülkemizin her tarafında bu kadar mükemmel, bu kadar düzgün, mimarisiyle, gösterişiyle bizim insanlarımıza yakışır Cem evleri yapılıyor. Hızır günlerinde Hızır gibi yetiştiniz. İnşallah dostluğa, birlikteliğe, Hoşgörüye ve Türkiye'ye örnek olacaktır" dedi.

Bu haber 838 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter