22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Mezarlık servisi ve parkmetreler ücretsiz!
Güncel Gündem # 14 Haziran 2018 Perşembe 07:36

Edirne'de, Ramazan Bayramı boyunca, mezarlık servisi ve parkmetrelerin ücretsiz olduğu bildirildi.

Edirne Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı’nda mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz servis hizmeti verileceği, parkmetrelerin ise bayram boyunca ücretsiz olacağı kaydedildi.

Ayrıca yakınlarının kabirlerine çiçek ekimi yapmak isteyen vatandaşlar için arife gününden itibaren mezarlıklarda 90 bin çiçek dağıtımı gerçekleştirileceği aktarıldı.

Edirne Belediyesinin, Ramazan Bayramı’nın 1. günü olan 15 Haziran Cuma günü bayram namazı sonrasında şehir mezarlıklarına gitmek isteyen vatandaşlar için belediye binası önünden Yenişehir, Buçuktepe, Yeniimaret Bademlik, Yıldırım ve Acıçeşme mezarlıklarına ücretsiz otobüs servis hizmeti vereceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mezarlık ziyaretini tamamlayan vatandaşlar, aynı otobüslerle belediye binası önüne geri dönebilecek. Ayrıca Buçuktepe, Yenişehir, Acıçeşme, Yıldırım, Yeniimaret Bademlik ve Karaağaç Mezarlıkları’nda yakınlıklarının kabirlerine çiçek ekimi yapmak isteyen vatandaşlar için toplamda 90 bin çiçek dağıtımı gerçekleştirilecek. Vatandaşlar arife günü ve Ramazan Bayramı’nda mezarlık görevlilerinden ücretsiz olarak çiçek talebinde bulunabilecek. Öte yandan belediye ekipleri merkezdeki 18 şehit kabrine çiçek ekti ve mezarlıkların çevresindeki otlar da temizlendi."

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ise şehir merkezinde parkmetre uygulaması yapılan caddelerde, bayramın 1., 2. ve 3. günü araç park yerlerinden vatandaşların ücretsiz yararlanabileceğini bildirdi.

Vatandaşlar, belirtilen günlerde parkmetre uygulaması yapılan caddelerde, Edirne Belediye personeli olmaksızın ücret talep eden kişilerin olması halinde, Alo 153 No’lu hattı arayarak bilgi verebilir.

AA

Bu haber 510 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter