25 Mayıs 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
“Saadet meclise girecek renk gelecek”
Saadet Partisi’nin Kırklareli Milletvekili Adayları gazetemizi ziyaret ederek 24 Haziran seçimleri hakkında düşüncelerini paylaştı.
Lüleburgaz # 13 Haziran 2018 Çarşamba 07:44

Çınar TÜRKMEN

Saadet Partisi Milletvekili Adayları Salih Mehmet Aydın ve Büşra Savaş ile İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz, gazetemizi ziyaret ederek 24 Haziran seçimlerine ilişkin açıklamada bulundular.

Saadet Partililer, 24 Haziran’da sandıklara yansıması beklenen dip dalganın Saadet Partisi’ni meclise sokacağını ve milletin bu iktidarı değiştireceğini söylediler.

Kırklareli Milletvekili Mehmet Salih Aydın yaptığı konuşmada; “Gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnsanlar Saadet’i bir çıkış kapısı olarak görüyorlar. Bayramdan sonra nüfus olarak yoğun olan Lüleburgaz’a ağırlık vereceğiz. Gittiğimiz yerlerde diğer partililerden de destek görüyoruz. Millet İttifakı’nın mayası Saadet Partisi oldu. İttifakın arkasındaki güç ise halktır. Bu gerçeği görüp bizlere tepki gösteriyorlar. Bugüne kadar her seçimde kamplaşma üzerinden politikalar yapılırken, Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, toparlayıcı bir üslup kullanıp kamplaşmanın önüne geçti. Bir dip dalgası geliyor” dedi.

“ÇOK BÜYÜK DİP DALGA GELİYOR”

Milletvekili Adayı Büşra Savaş ise; “Küçük yaşlardan beri partinin içindeyim. Neden iktidar partisinden aday olmadım diye soranlar oluyor. Çünkü Saadet, sadece Türkiye’de değil, dünyadaki sistemi değiştirecek bir partidir. Bu seçimlerde çok büyük bir dip dalganın geleceğine inanıyorum. Meclise gireceğimizi kesin olarak gözlemliyorum” dedi.

Aynı zamanda eğitim sistemi ile ilgili iktidara eleştiri yönelten Savaş; “Öğretmenleri ısrarla kadroya almıyorlar. Öğretmenin statüsü tamamen düşüyor. Hem maddi hem manevi yönden tatmin olamıyorlar. Öğrenciler de mağdur. Ahlaki yapıları çöktü. Herhangi bir okula yerleşemeyip işsiz kalıyorlar. Geleceğe dair umutları yok. 16 yıldır düzenli giden sistem yok edildi. Daha düzgün bir sistem şart. Saadet iktidarında bunu başaracağız” diye konuştu.

“ŞEKER FABRİKALARINDAN NE İSTİYORSUNUZ?”

İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz ise tarımla kalkınma ve partisiz cumhurbaşkanlığı konusunun en önemli 2 konu olduğunu belirterek; “14 şeker fabrikasının 1  yıllık zararı sarayın 13 günlük maliyetine denk. Biz pancar parasıyla büyüdük. 100 yıllık şeker fabrikasından ne istiyorsunuz? Türkiye 1 trilyon liralık batağın içerisinde. Önce Türkiye sonra bütün dünya için çalışıyoruz. Kalkınma tarımla başlar. Saadet’in meclise girmesiyle meclis renklenecek. Bu iktidarı millet değiştirecek” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber 922 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter