22 Mayıs 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
HABER DETAYI
Ah kentim vah kentim!
Lüleburgaz Belediyesi’nin Kentim Kendim Dergisi yine 3 aylık gecikmeyle evlere dağıtıldı. İmtiyaz sahibi olarak hala Emin Halebak’ın göründüğü dergide kıştan kalma haberleri görenler belediyenin bu külfetten kurtulması gerektiğini söyledi. Derginin Genel Yayın Yönetmeni olan Kevser Özkan, 1 buçuk yıl önce gecikmeli dağıtıma son vereceklerini açıklasa da öyle olmadı.
Lüleburgaz # 13 Haziran 2018 Çarşamba 07:41

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi tarafından 2006 yılından bu yana yayımlanan Kentim Kendim Dergisi’nin 2018 Ocak-Şubat-Mart sayısı 3 aylık gecikmeyle evlere dağıtılmaya başlandı.

1,5 ay önce istifa eden eski belediye başkanı Emin Halebak'ın giriş yazısı bulunan dergide kış mevsiminden kalma haberleri görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Derginin kapağında eski belediye başkanı Halebak'ın Mart ayında belediye personeli kadınlarla çekilmiş fotoğrafı yer alırken, dergiye ek olarak dağıtılan 28 sayfalık İnovasyon&Tasarım ekinde de 2018 yılının İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan edildiğine dair haberler göze çarptı.

Derginin künyesinde imtiyaz sahibi olarak Emin Halebak'ın adının yer aldığı görüldü.

“Kentim- Kendim” dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini de yürüten Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, 2017 yılının başında gazetemize verdiği röportajda derginin dağıtımındaki aksaklık nedeniyle 2017 Şubat ayında basım tarihini yakaladığını belirtmişti.

Ancak aradan geçen 1 yıldan fazla sürede derginin 3 ay gecikmeli dağıtım tarihi bir türlü yakalanamadı.

‘LEZZET AKADEMİSİ’ TAHMİNİ DE TUTMADI!

Başkan Yardımcısı Özkan, 5 yıldır açılamayan Lezzet Akademisi hakkında da bir çok kez tarih vermiş ancak Lezzet Akademisi hiçbir zaman belirtilen tarihte açılamamıştı.

Kevser Özkan, 2013 yılında Lezzet Akademisi ile ilgili yaptığı ilk açıklamada 31 Aralık 2013 tarihini işaret etmişti.

O tarihe yetişmeyen Akademinin, 2014’ün Şubat ayında açılacağı açıklanmış ama yine beklenen olmamıştı.

Aradan geçen 4 senenin ardından Başkan Yardımcısı Kevser Özkan en son Şubat 2017’de Lezzet Akademisi çalışmalarının sürdüğünü söylemiş ancak eğitim verecek olan şeflerin istihdam edilmesi ya da hizmet alımı yönüyle getirilmesi noktasında sıkıntılar yaşadıklarını söylemişti.

Bu açıklamanın üzerinden de 16 ay geçti.

“BORÇLANMA GEÇMEZSE İSTİFA EDERİM”

Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, 2016 yılının Eylül ayında eski başkan Emin Halebak’ın meclisten borçlanma yetkisi istediği toplantı öncesinde ‘Borçlanma geçmezse istifa ederim’ dediği iddia edilmiş, borçlanma yetkisi meclisten geçmemesine rağmen istifa gelmemişti.

Özkan 2017 yılında da çok konuşulan ‘numarataj ihalesi’ni gelinin çalıştığı firmanın aldığını, ancak gelininin o firmadan istifa ettiğini söylemiş ve bu sözler bir istifa beklentisine yol açmıştı.

 

 

Bu haber 2675 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER HABERLER
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter